banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Otelcilerin su isyanı

Otel işletmecileri, suların sık sık kesilmesine isyan etti. ALTUYAB Başkanı Gür, üyelerinin sorunu tankerlerle su getirterek çözmeye çalıştıklarını söyledi

GÜNCEL 18.08.2014, 20:41 18.08.2014, 19:46
 Otelcilerin su isyanı
banner404
 OKURCALAR Mahallesi'nde, büyük bir bölümü 5 yıldızlı olan otellerde su sıkıntısı yaşanıyor. Alara Turizm Yatırımcıları Derneği (ALTUYAB) Başkanı Serdar Gür, yaklaşık bir aydır üyelerinin büyük bir bölümünün su sıkıntısı çektiğini öne sürdü. Gür, otellerin kullanma suyu ihtiyaçlarını tankerlerle su getirterek çözmeye çalıştıklarını iddia etti. Gür, "Okurcalar deposundan otellere verilen suyun basıncının 3 atmosfer olması gerekirken, basınç otellere geldiğinde 1 atmosfere düşüyor. Hattın sonuna yakın otellere ise hiç su gitmiyor" dedi.
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ ETKİLİYOR
ASAT yetkililerinin müşteri memnuniyetini olumsuz yönde etkileyen su sıkıntısının giderilmesi için acil çözüm üretmelerini isteyen Gür, şöyle konuştu: "ASAT yetkilileri sorunun nedeni sorulduğunda iki sebep gösteriyor. Birinci sebep olarak hatların yetersizliğini, ikinci sebep olarak da sık sık kesilen elektrik nedeniyle su deposuna su basan pompaların devre dışı kalmasını gösteriyorlar. Yetkililer, hatlarla ilgili sorunun sezon sonunda projenin yeniden revize edilerek giderileceğini söylüyor.
‘TAŞIMA SUYLA DEĞİRMEN DÖNMÜYOR’
Doluluk oranının üst seviyelerde olduğu bugünlerde otellerin kullanma suyu sorunu yaşaması üyelerimizi çok zor duruma düşürdü. Üyelerimiz tankerlerle depolarına su basarak sorunu çözmeye çalışıyor ancak taşıma suyla değirmeni döndürmek zor oluyor. ASAT'ın sorunu kalıcı olarak çözmesi için gerekli çalışmaları acilen yapmasını bekliyoruz. Sorun çözülmezse, otellerimizde kalan konuklarımızın ülkelerine döndüklerinde anlatacaklarını düşünmek bile istemiyorum." 

Yorumlar (1)
Mustafa TUNCER. 5 yıl önce
Bir yıl önce hatlar yeterliydi.