banner468

Okullar yarın tatil

İstanbul Valiliği az önce kar tatili ile ilgili açıklama yaptı. İstanbul Valisi Vasip Şahin okulların 19 Şubat Perşembe günü tatil olduğunu duyurdu. İstanbul Valiliği'nin Okulların tatil olması sonrası öğrenciler büyük sevinç yaşadı

Okullar yarın tatil

İstanbul Valiliği az önce kar tatili ile ilgili açıklama yaptı. İstanbul Valisi Vasip Şahin okulların 19 Şubat Perşembe günü tatil olduğunu duyurdu. İstanbul Valiliği'nin Okulların tatil olması sonrası öğrenciler büyük sevinç yaşadı

18 Şubat 2015 Çarşamba 18:47
Okullar yarın tatil
banner404
İSTANBUL Valiliği az önce kar tatili ile ilgili açıklama yaptı. İstanbul Valisi Vasip Şahin okulların 19 Şubat Perşembe günü tatil olduğunu duyurdu. İstanbul Valiliği'nin Okulların tatil olması sonrası öğrenciler büyük sevinç yaşadı
Yarın okullar tatil olacak mı sorusunun cevabı az önce belli oldu. İstanbul'da okullar Perşembe günü de tatil edildi.  İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu. 
Öğrenciler kar tatili haberi sonrası sosyal medyada büyük sevinç yaşadı. Öğrenciler İstanbul Valisi Vasip Şahin'i teşekkür yağmuruna tuttu. 
Peki İstanbul'da yarın hava nasıl olacak. Kar yağışı devam edecek mi?  CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli kuzeyli kuvvetli rüzgarların devam ettiğini belirterek kar yağışının kesintilerle bir gün daha devam edeceğini söyledi. 
Beykent Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ve Kavram Meslek Yüksek Okulları'nda 19 Şubat Perşembe günü eğitime ara verildi.
İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN'İN AÇIKLAMASI
İstanbul Valisi Vasip Şahin, okulların yarın tatil edilip edilmemesiyle ilgili kararın akşam yapılacak meteorolojik değerlendirmeler sonrasında verileceğini söyledi. 
İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünden beri etkili olan ve hayatı felç eden kar yağışı nedeniyle alınan önlemler ve yapılan çalışmalar  hakkında bilgi vermek üzere basın toplantısı düzenlediler. Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) düzenlenen basın toplantısında  konuşan Vali Şahin okulların yarın tatil edilip edilmeyeceğiyle ilgili kararın akşam saatlerinde yapılacak değerlendirmelerin ardından belli olacağını söyledi. Okul tatilini öğrencilerin güvenliği açısından yaptıklarını söyleyen Şahin, "Çocuklarımız, yavrularımız trafikte her hangi bir riskle karşı karşıya kalmasın diye okulları tatil ediyoruz. Bunun tabii bir sonucu olarak da okul servisleri trafiğe çıkmadığı için trafikte nispi bir rahatlama sağlanıyor" diye konuştu.
Vali Şahin, okulların bugün tatil olmasına rağmen belirli noktalarda ulaşımda yaşanan aksaklıklar için de "Bugün yoğun bir tipi yaşıyoruz. 
Bu tipi zaman zaman görüş mesafesini düşürüyor ve zaman zaman da buzlanma yapıyor. Trafik kazalarının bir kısmı bu nedenle meydana geldi. Trafikte bunların oluşturduğu bir tıkanıklık da oluyor. Eğer bugün öğrenci servisleri de yola çıksaydı öyle zannediyorum ki yaşadığımız zorluk biraz daha artmış olacaktı" ifadelerini kullandı.
Toplu ulaşımda bir sıkıntı yok. Vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyorum. En iyi ve süratli şekilde karla mücadelemiz devam ediyor. Dün iki büyük tıkanma yaşadık. TIR'larımızın tedbirsiz yola çıkmalarından kaynaklandı. Ağır tonajlı vasıtalarımız zincirli ve tedbirli yola çıkması lazım. Tüm sürücülerimizden kazalara karşı emniyet şeritlerini boş bırakmalarını rica ediyorum. 
Ben tüm sürücülerimizden bu konuda duyarlılık bekliyorum. Evsizlerle ilgili ve yolda kalan vatandaşlarımızla ilgili belediyemizin çalışmaları devam ediyor."
19 ŞUBAT PERŞEMBE GÜNÜ OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLLER
KOCAELİ VE SAKARYA
Kocaeli ve Sakarya’da ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle bugün ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği Kocaeli ve Sakarya’da, olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar için de yarın da tatil kararı alındı. Kocaeli Üniversitesi Röktürlüğü de yarın için tatil kararı aldı.
Kocaeli ve Sakarya Valilikleri, meterolojinin de kar yağışının gece ve yarın da devam etmesinin beklendiğini bildirmesi üzerine, ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiğini bu akşam saatlerinde duyurdu. Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü de yarın için tatil kararı aldı. 
ORDU
Ordu'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle  bazı ilçelerde yarın okulların tatil edildiği bildirildi.  İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, kar yağışının devam etmesi nedeniyle bazı ilçelerde kar tatilinin uzatıldığını ifade etti. 
Türkkan, Meteoroloji İl Müdürlüğünden alınan hava tahminlerine  istinaden yarın Mesudiye, Ulubey, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy,  Gürgentepe, Aybastı, Korgan ve İkizce ilçelerinin tamamında, Ünye ilçesinde  Pelitliyatak ve Yenikent Mahalleleri'ndeki okullarda, Perşembe ilçesinde ise  taşımalı eğitim yapılan okulların tatil edildiğini söyledi. 
Türkkan, yarın Altınordu ilçesi, Fatsa, Kabadüz, Gülyalı ve Kabataş  ilçelerinde eğitim ve öğretimin devam edeceğini kaydetti. 
NEVŞEHİR
Nevşehir Valiliği, il genelinde devam eden kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkeziyle ilçelerdeki bütün okulların yarın da tatil edildiğini açıkladı.
Valilikten yapılan açıklamada, ”İlimizde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle İlimiz merkez ve ilçelerindeki bütün okullara 18 Şubat 2015 Çarşamba günü verilen bir gün süreli idari izin, 19 Şubat 2015 Perşembe günü de tatil edilerek bir gün süreyle uzatılmıştır. Aynı gün Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de 19 Şubat 2015 Perşembe günü idari izinli sayılacaklardır” denildi. 
YOZGAT
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre,  olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezindeki anaokulları, ilkokullar,  ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın da ara verilmesi kararlaştırıldı. 
Aydıncık, Boğazlıyan, Sarıkaya, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Çandır,  Sorgun, Çayıralan, Şefaatli ilçelerinde okullar yarın için tatil edildi.  Yenifakılı, Yerköy ve Akdağmadeni ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren okullarda  eğitim yapılmayacak. 
NİĞDE
Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz  hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime  bir gün ara verildiği belirtildi. 
SİVAS
Sivas'ın ise Gemerek ve Yıldızeli ilçelerinde kar yağışı nedeniyle  okullar bir gün süreyle tatil edildi. Yarın bu ilçelerde kamu kurum ve  kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.
KARAMAN
Karaman'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları  nedeniyle kent merkezinde yarın okullar tatil edildi. 
Karaman'da 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, kent merkezinde  yaşamı olumsuz etkiliyor. Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar  yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, kent merkezindeki okullarda eğitime 1  gün ara verildiği belirtildi. Karayolları ve Karaman Belediyesi ekiplerinin, karla mücadele  çalışmaları aralıksız sürüyor. 
AMASYA 
Amasya'da il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava  koşulları nedeniyle yarın okullar tatil edildi. 
Amasya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, devam eden yoğun  kar yağışı ve Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine istinaden 19  Şubat Perşembe günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil  edildiği belirtildi. 
Açıklamada, kamu kurumlarında engelli statüsünde çalışan tüm  personelin de yarın idari izinli sayılacadığı bildirildi. 
SAMSUN- ÇORUM
SAMSUN ve Çorum’da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Samsun’da yarın, Çorum’da ise 2 gün eğitime ara verildi.
Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın (perşembe) okulların tatil edildiği duyuruldu. Yapılan açıklamada, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi. 
Çorum’da da etkili olan kar yağışı nedeniyle, Bayat ve Kargı ilçeleri dışında il genelindeki tüm okullarda yarın ve cuma günü olmak üzere 2 gün eğitime ara verildiği bildirildi.
TOKAT 
Tokat’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar yarın tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okullarımızda perşembe günü eğitim öğretime ara verilmiştir" denildi. Ayrıca Tokat-Sivas karayolunda fırtına nedeniyle ağır vasıtaların geçişine izin verilmiyor. 
 

DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 18.02.2015 17:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349