Okul müdürü mesaj attı, veliler hastaneye koştu

Adıyaman'da, arkadaşlarının sınıfa getirdiği cıva dolu kutuyla oynayan 34 öğrenci, tedbir amaçlı hastaneye götürüldü

Okul müdürü mesaj attı, veliler hastaneye koştu
banner404

ADIYAMAN'DA ’cıva’ ile oynayan 34 öğrenci, tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.
 
Olay, akşam saatlerinde Türkiye Petrolleri Lisesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, ismi henüz öğrenilemeyen lise son sınıf öğrencisi okula cıva dolu kutu getirdi. Sınıftaki öğrenciler merak ettikleri kutuyu ellerine alarak inceledikten sonra arkadaşlarına geri verdi. Okul bittikten sonra durumdan haberdar olan okul müdürü velilere mesaj göndererek öğrencilerin tedbir amaçlı hastaneye götürülmesini istedi. Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülen 24 öğrenci mide bulantısı ve baş ağrısı gibi şikayetleri olduğunu söylemesi üzerine tedaviye alındı.
Hastanede tedavi gören bir öğrenci, Bir arkadaşımız cıva getirdi bizde oynadık. Daha sonra müdürümüz ailelerimize haber verdi. Bizde hastaneye geldik. Gelmeden önce baş dönmesi ve bulantı oldu. Şimdi tedavi altındayız dedi.
 
Çocuğunu hastaneye getiren bir öğrenci velisi, okul müdürünün kendilerine mesaj attığını söyleyerek, Okul müdürünün bizlere mesaj atması ile hiç zaman kaybetmeden buraya geldik. Bir öğrenci cıva isminde bir kimyasal madde getirmiş. Sınıfta bulunan herkes oynamış bu madde ile. Şu anda çocuğumuz tedavi altında durumları iyi diye konuştu.
 
10 öğrencinin ise tetkiklerinin devam ettiği bildirildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479