banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

O ilden İsrail'e Boykot

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gazze’de, çocukları öldüren İsrail’in ürünleri boykot ettiklerini sosyal paylaşım sitesindeki hesabından duyurdu

GÜNCEL 21.07.2014, 17:30 21.07.2014, 16:34
O ilden İsrail'e Boykot
banner404
KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gazze’de, çocukları öldüren İsrail’in ürünleri boykot ettiklerini sosyal paylaşım sitesindeki hesabından duyurdu. 
Başkan Tütüncü “Katil İsrail’in, Filistin’deki katliamı sebebiyle belediyemizin sosyal tesislerinde Coca-Cola ve diğer İsrail ürünlerinin alımını iptal ettik” açıklamasını yaptı. Tütüncü’nün, boykot açıklaması, sosyal paylaşım sitesinde büyük takdir topladı. Yüzlerce kişi, yayınladıkları mesajlarla Tütüncü’yü boykot uygulamasından dolayı kutladılar.
KINAMA AFİŞİ
Başkan Hakan Tütüncü, Gazze’de katliam yapan İsrail’e olan tepkisi boykotla sınırlı kalmadı. Belediyeye ait billboardlara kınama afişleri de asıldı. Afişlerde, “Katil İsrail Hükümetini, masum Filistinli Müslüman kardeşlerimize yapmış olduğu katliamdan dolayı kınıyoruz” açıklamasına yer verildi.
GAZZE ŞEHİTLERİ İÇİN KUR’AN OKUTULUYOR
İsrail’in, Gazze’deki soykırım uygulamasına bir tepki de Filistin bayrağı ile gösterildi. Kepez Belediye binasının ön kısmının sağ tarafına Türk bayrağı, sol yanına Filistin bayrağı, ortaya ise “Müslüman kardeşlerimizin katillerini lanetle kınıyoruz.” afişi asılarak, İsrail protesto edildi.
Başkan Hakan Tütüncü, İsrail’in askeri operasyonu sonucu hayatını kaybeden Gazze şehitlerine saygı için Ramazan etkinliğindeki sahne gösterilerini ve konserleri iptal ettirdi. Etkinlik alanında, Ramazan Bayramı’na kadar Gazze şehitleri için mevlidi şerif ve Kur’an’ı Kerim okutulması kararı alındı.
İSRAİL SOYKIRIM YAPIYOR
İsrail’e tepki amaçlı uyguladıkları yaptırımlarla ilgili açıklama yapan Başkan Tütüncü, İslam coğrafyasının çok acı bir zamanı yaşadığını belirterek, “Müslümanlarca mübarek kabul edilen bir Ramazan ayında, Filistinli kardeşlerimizin katliama maruz kalmaları, planlı bir soykırıma tabi tutulmaları milletimizi, dindaşlarımızı son derece derinden yaralamıştır” dedi. İsrail’in, Gazze’de yaptığı katliam karşısında sessiz kalınmaması gerektiğine işaret eden Başkan Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bugün, zalime karşı yüksek sesle konuşulması gereken bir dönemdeyiz. Bu dönemde zulme rıza gösterenleri, zulme sessiz kalanları tarih de insanlık da milletimiz de unutmayacaktır. Bu katliam karşısında suskunlardan olmamalıyız, diye düşündük. Kendi tepkimizi ortaya koyabilecek faaliyetler yaptık.”
İsrail’in, Filistinlilere uyguladığı zulümden rahatsızlık duyanların tepkisi ortaya koyması gerektiğine değinen Başkan Hakan Tütüncü, “Üzüntümüz büyük, acımız büyük. Uluslararası haber ajansların paylaştığı fotoğraflara bakınca sivillerin, kadınların, çocukların öldürülmesi yüreklerimizi dağlıyor. Bu katliam karşısında sessiz kalmamalıyız. Biz iftar vakitlerinde sıcacık çorbalarımızı içiyoruz. Sıcacık yataklarımızda yatıyoruz. Her türlü konforumuz var. Bizim yavrularımız kuş tüyü yataklarda yatıyorlar ama Filistinli kardeşlerimiz insanlara reva görülemeyecek hatta ve hatta hayvanlara bile reva görülemeyecek bir tutuma maruz kalıyorlar. Bu tutum hepimizi üzüyor. Hepimiz güçlü bir şekilde sesimizi çıkarmalıyız. Hareket alanı içerisinde bunu yaptık. İlerleyen günlerde bu tutumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. İsrail’in zalimine tutumuna karşı tepki koyarsak neticenin çok farklı yerlere gideceğini düşünüyorum” dedi.
Tütüncü, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı sıfatı ile birliğe üye belediye başkanlarına İsrail’e karşı boykota katılmaları çağrısında bulundu.
Yorumlar (0)