banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

O fotoğraflara sert tepki

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bayram namazını Fatih Cami'nde kıldı

GÜNCEL 28.07.2014, 11:54 28.07.2014, 10:57
O fotoğraflara sert tepki
banner404
SAAT 06:00 sıralarında Kısıklı'daki evinden çıkan Başbakan Erdoğan, konvoy eşliğinde camiye geldi. Namaz sonrasında yaklaşık 2 saat camideki vatandaşlarla bayramlaşan Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet'in türbesini de ziyaret etti. Cami çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan'a, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Mehdi Eker, Egemen Bağış, Lütfi Elvan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş eşlik etti. Başbakanın oğlu Bilal Erdoğan da oğlu ile camiye gelerek namaz kıldı, Bilal Erdoğan camiden erken ayrıldı. 

"ÇOK CİDDİ BİR MÜSLÜMAN KANI AKITILIYOR"
Ramazan Bayramını tebrik eden Erdoğan “Milletimizin İslam dünyasının Ramazan Bayramını tebrik ile barışa, huzura mutluluğa vesile olmasını diliyorum. Bu bayramda hüzün yaşıyoruz. Gazze'de, Suriye'de, Irak'ta, Libya'da, Arakan'da, Myanmar'da, Patani'de çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor ve çok ciddi bir Müslüman kanı akıtılıyor. Bunlar hüznümüzün en önemli sebebidir" diye konuştu. 

"GERİ ADIM ATMAK SÖZ KONUSU DEĞİL"
Paralel yapı ile mücadele sürecinin sorulması üzerine Erdoğan şunları söyledi: Bu başlayan süreç, elde elden bilgiler çerçevesinde daha da yoğun bir şekilde devam edecektir. Bundan geri adım atmak gibi bir şey söz konusu değil. Bu bizim ulusal güvenliğimizi tehdit eden çalışmaydı. Ulusal güvenliğimizi tehdide yönelik alınması gereken tedbirler ne ise alınacak ve bu tehdidi oluşturan unsurlara karşı gerekli olan adım ne ise atılacaktır. 

(MİLLETVEKİLLERİNİN) "ZANLILARLA POZ VERMELERİ SUÇTUR" 
22 Temmuz operasyonu kapsamında gözaltına alınan emniyet mensuplarını ziyaret eden bağımsız milletvekilleriyle ilgili sorulan bir soruya Erdoğan “Bizim zaman zaman adliyenin öndeki gösterileri şimdi de bu yapının mensupları kendileri buralarda yaptıkları gibi yasa, kanun dinlemeden Adalet Sarayı'nın içine girmek suretiyle zanlılarla poz vermeleri, resim çektirmeleri, bunların hiçbiri yasalar içerisinde yer alan konular değildir. Bunların hepsi suçtur aslında' yanıtını verdi.

"BİRÇOK ZANLININ ELİNDE CEP TELEFONLARI FALAN OLDUĞUNUN HABERİNİ ALDIM" 
Anayasanın 138'inci maddesini hatırlatan Erdoğan “Bunlara 138. Maddenin uygulanması gerekir. Çünkü siz hangi sıfatla olursa olsun kalkıp da yargı mensuplarını baskı altına alamazsınız. Şu anda oradaki birçok zanlının elinde cep telefonları falan olduğunun haberini aldım. Bununla ilgili Adalet Bakanıma gerekenleri söyledim. Bunların üzerine gidilmesi lazım. Böyle birşey olabiliyor mu? Hayır, olamaz. Peki bunlar kalkıp da daha önce mafyaların, çetelerin telefonları olduğunu biliriz de şimdi de böyle paralel güvenliğin elinde bu tür telefonların, şunların bunların olması, kendi yazarlarının, çizerlerinin, bağımsız denilen bağımlı milletvekillerinin buralara gidip onlarla poz vermesi neyin ne olduğunu ortaya çıkarması bakımından çok önemli. Bunlar da öyle zannediyorum ki o dosyaların içinde yer alacaktır" dedi. 

"HASSASİYETLERİ KAYBEDERSEK BU KARDEŞLERİMİZİN BAŞINA HERHANGİ BİR ŞEY GELEBİLİR"
Suriye'de tutulan Türk rehinlerle ilgili olarak, gelişmelerin an be an takip edildiğini belirten Erdoğan “Oradaki kardeşlerimizi bir an önce kurtarmak için belli hassasiyetleri gözeterek devam ettiriyoruz. Eğer bu hassasiyetleri kaybedersek bu kardeşlerimizin başına herhangi bir şey gelebilir. Hassasiyetimiz ondandır, gecikme ondandır. Atılması gereken son adım noktasında sabırlıyız" dedi.

"İSRAİL DEVAMLI HAVA DEĞİŞTİRİYOR" 
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısı üzerine Erdoğan “İsrail devamlı hava değiştiriyor. Hamas da doğrusu bunlara inanmıyor. Diyor ki 'Hem ateşkes imzalayalım diyorsunuz, ateşkesi ilan ediyoruz. Ateşkes ilan edildikten sonra tekrar İsrail bakıyorsunuz saldırılarını devam ettiriyor. Sürekli olarak görüşüyoruz. Temennim o dur ki şurada birkaç gün içerisinde bu ateşkes sağlıklı bir şeklide sağlanır ve böylelikle buradaki ölümler son bulur" şeklinde konuştu.

İNANIYOR MUSUNUZ 
Ramazan Bayramında tatil yapmayacağını 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde ekibi ile kollektif akıl olarak bir araya geleceğini ifade eden Erdoğan “Bayram sonrası program daha da yoğunlaşacak. Artık final anlarına geliyoruz. Finali de iyi yapmamız lazım" dedi. Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu'nun yüzde 60 oranında oy alacağı iddiaları üzerine Erdoğan gazetecilere 'inanıyor musunuz. Sizin kamuoyu araştırmalarınız yok mu? Siz buların hepsini yakından takip ediyorsunuz, biliyorsunuz. Bunların hepsini 10 Ağustos akşamı görürüz" dedi.

CAMİ SONRASI MEZARLIK ZİYARETİ 
Camiden sonra Karacaahmet Mezarlığı'na giderek annesi Tenzile, babası Ahmet Erdoğan'ın mezarlarını ziyaret eden Erdoğan daha sonra kayınpederi ve kayınvalidesinin mezarı başında da dua etti. 

VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI
Erdoğan, mezarlık ziyaretlerinin ardından Kısıklı'daki evine geldi. Erdoğan, evine girişte aracını durdurarak indi ve kendisini bekleyen vatandaşlarla bayramlaştı. Erdoğan, kendisinden yardım isteyen bir kişiye "Tamam" yanıtını verdi. Bunun üzerine korumalar yardım isteyen bu kişiyi yanlarına aldı.
Yorumlar (0)