banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

My-Pet devri kapanıyor

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, trafik ve yaya güvenliği açısından büyük tehlikeler yaratan My-Pet'leri yeni yıl itibariyle kaldıracaklarını açıkladı

GÜNCEL 31.07.2014, 11:05 31.07.2014, 11:25
My-Pet devri kapanıyor
banner404
ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya'da kanayan yara haline gelen My-Pet konusunda kararını verdi ve önümüzdeki yılbaşından itibaren My-Pet'lerin tamamen yasaklanacağını duyurdu. Yasaklama kararının My-Pet işletmecilerine zabıta vasıtası ile duyurulduğunu belirten Yücel, "2015 yılında My-Pet ihalesi yapılmayacak. Bu karardan dönüş yok" dedi.
My-Pet konusunda bir çok şikayetler aldıklarını, almaya da devam edtiklerini ifade eden Başkan Yücel, "Göreve geldiğimizde merkezde ihaleler yapılmıştı. Beldelerde de ihalesiz olarak çalışanlar vardı. Bir anda yasaklama işlemine bu nedenle gitmedik. Bir yıllığına beldelerdeki My-Pet'leri ihale ettik ve kendilerine 2015 yılında bir daha ihale yapılmayacağını duyurduk. Tamamen yasaklayacağımızı bildirdik. Tepkiler oldu ancak bizim için vatandaşın tepkisi daha önemli" dedi.
'DENİZ HARİÇ HER YER'   
Zabıtaların yaptıkları denetimlerde ilginç cevaplar aldığını da söyleyen Yücel, "My-Pet kiralayan yerli ve yabancı turistler kaldırımları tamamen işgal etmiş durumdalar. Bir çok kazalar oldu. Zabıta ekiplerimiz bu kişilere 'Burada sürüş yasak' dediğinde trajikomik cevaplar almışlar. Mesela bir turist, My-Pet işletmecisinin kendisine 'Deniz hariç her yerde kullanabilirsin' dediğini söylemiş. Böyle bir şeye izin veremezdik ve 2015 yılında tamamen kaldırıyoruz" şeklinde konuştu. 

Yorumlar (13)
onur 5 yıl önce
isabetli bir karar tebrik ederim
Berkay 5 yıl önce
harika bir karar.kaldırımda yürünemez oldu.her an biri çarpacak korkusu ile arkamıza bakarak yürümekten bıktık.yalnız yıl başı falan beklenmemeli hemen kaldırılmalı !!!
metin Türkkaya 5 yıl önce
Teşekkür ederim daşkan
gizli 5 yıl önce
çok şükür.
Necati uysal 5 yıl önce
Helal olsun ilk defa bi sorun kurban vermeden çözülecek tabi inşallah bu sezon bi kaza olmadan geçerse teşekkürler başta saşkan yücele ve tüm diğer bu konuda fikir sahiplerine
muttalip akbulut 5 yıl önce
Cok dogru bi karar almissiniz baskanim tebrikler
Kenan Tolun 5 yıl önce
yeni başkanın en mantıklı yapacağı icraaat bu olur bence olursa tabiki......
vatandaş 5 yıl önce
yasaklanması çok güzel olur. insanlar kaldırımlarda yürüyemez hale geldi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın