Mevlana'yı satrançla andılar

Alanya Kaymakamlığı'nın himayesinde Alanya Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nce Türkiye Satranç Federasyonu Antalya Şubesi ve Alanya Satranç İlçe Temsilciliği ile birlikte Mevlana'yı Anma Satranç Turnuvası düzenlendi

Mevlana'yı satrançla andılar
banner404
ALANYA Gençlik Merkezi’nde yapılan turnuvaya Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, Türkiye Satranç Federasyonu Alanya İlçe Temsilcisi Uğur Öztürk, çok sayıda satranç sever, öğrenci ve öğrenci velileri katıldı. Turnuvaya katılan öğrencilerle ve satranç severler ile bir süre sohbet ederek kendilerine başarılar dileyen Tanrıseven, "Satranç, insanın fikri gelişiminde rolü en fazla olan spordur. Beyni çalıştırırken aynı zamanda sabrı, disiplini, stratejiyi, bütünü görebilmeyi, organizasyonu, kurgulamayı da öğretir. Bu yüzden genç beyinlerin sağlıklı gelişiminde önemi büyüktür. Bu turnuvada emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" dedi.
MİNİKLER ÖDÜLLERİNİ TANRISEVEN'DEN ALDI
Türkiye Satranç Federasyonu Alanya İlçe Temsilcisi Uğur Öztürk ise, “Bu turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen başta Tanrıseven olmak üzere Alanya Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak ve sponsorumuz olan HNC Gıda'ya çok teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. 7-8-9 yaş kategorisinde birinci olan erkeklerde Ömer Yiğit Yaman ve kızlarda Ecenaz Ceylan Çakar ödüllerini Tanrıseven'in elinden aldılar. 
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 01:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479