Memuriyete 'Engel' yok

Engelli istihdamına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen kursa katılan engelli vatandaşlar, sınavla memur olma şansı yakalayacaklar

Memuriyete 'Engel' yok
banner404
- Erkan UYSAL
ALANYA'DA engelli istihdamını arttırmak amacıyla düzenlenen 'E-KPSS Kursu' başladı. Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven'in desteğiyle Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Alanya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından 'E-KPSS Kursu' başlatıldı. Alanya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü binasında 13 kayıtla başlayan kursun ilk gününde kursiyerleri kurum müdürü Ahmet Çelik, Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Semra Bekar, Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er yalnız bırakmadılar. 
Milli Eğitim Müdürü Er, devletin kurumlarının birbiriyle yardımlaştığı ve destek verdiği sürece daha güçlü olacağını söyledi. Er, "Engellerin önyargılarda takılı olduğuna inanıyorum. Her birimiz bir engelli adayıyız. Fiziki engellerinizi bir engel olarak görmüyoruz. Bu kursa daha çok gelen olursa kapımız her zaman açık. Bundan sonraki kurslara yine devam edeceğiz, yeter ki talep gelsin. 12 kişiyi bulduğumuz zaman kurs açabiliyoruz" dedi.
'MİLLİ EĞİTİM'İ TERCİH EDİN'
Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bekar da, "Bu kurslar genellikle dernekler aracılığıyla yapılıyordu. Böyle bir kurs açıldığını duyunca çok mutlu oldum. İnşallah milli eğitimin tercih edersiniz. Sizlerle ben görüşeceğim. Çünkü insan kaynaklarındayım ve geçtiğimiz dönemde Alanya'ya birçok engelliyi yerleştirdik. Onları istekleri doğrultusunda, evlerine yakın olabilecek yerlerde görevlendirdik. Bu nedenle bu kursu çok önemsedim. Sizlerin de 2016 KPSS'de güzel bir sonuç alarak milli eğitimi tercih etmenizi tercih ediyoruz" şeklinde konuştu.    
'BU BİZİM ASLİ GÖREVİMİZ'  
Alanya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Çelik de, "Müdürlük olarak engellilerin her türlü yanında olduğumuz için 24 Nisan 2016'da yapılacak olan E-KPSS için bir hazırlık yapalım istedik. Bununla ilgili kurs düzenlemek istedik. Milli Eğitim Müdürü Er ile görüştük. Kaymakam Tanrıseven'in de onayını alarak böyle bir kurs açmak istedik. Müdürlük olarak engellilerle ilgili her türlü sorunlarla ilgilendiğimiz için bu da bizim için asli görevlerimizden birisi. Engelli istihdamında Türkiye'de Alanya'da bir nebze, bir kişi bile olsa sayıyı arttırabilsek bizim için çok önemli. Biz bunu çok önemsiyoruz. Bunun için kurs başlattık. Emeği geçen öğretmenlerimize, Er'e ve kursiyerlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah memuriyete girerler" diye konuştu. Lise düzeyinde eğitimin verildiği kurs her hafta cumartesi günleri saat 09.00'da başlayacak ve 24 Nisan'a kadar sürecek. Kursa başvuru yapılması durumunda ekstra kayıt da alınabilecek.
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2015, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479