'Mehmet Şahin Alanya için bir şanstır'

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş ve Genel Sekreter Fatih Özdemir, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i ziyaret ederek yeni çalışma dönemi için hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

banner404

- Asiye ELİAÇIK

REKTÖR Pınarbaşı, ziyarette yaptığı açıklamada, Mehmet Şahin’in örnek bir hizmet adamı olduğuna dikkat çekerek, “Mehmet Şahin başkanlığındaki Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Alanya için büyük bir şans ve bizim için de büyük bir paydaş. Başkanımız her konuda şehrin sorunlarına hakim bir başkan. Yükseköğrenime de çok önemli katkılar yaptı. ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nu 5,5 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak üniversitemize teslim etti. Bu okul bizim için adeta can simidi oldu. Burada turizm sektörüne çok sayıda kalifiye personel yetiştiriyoruz. Takip ederseniz buradaki öğrencilerimiz Türkiye genelinde çok önemli başarılar elde edip ödüller alıyorlar. Birçoğu daha öğrenim görürken iş bağlantıları yapıyorlar. Yani turizme katkı yapmaya başladılar” dedi.
‘SEÇMEN FARKI GÖRDÜ’
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in Ankara’da oluşturduğu irtibat ofisi benzeri Türkiye’nin görmediği farklı hizmetleri Alanya’ya kazandırdığına da dikkat çeken Pınarbaşı, “Alanya’nın sanayisine, iş adamlarına çok önemli hizmetleri oldu. Zaten seçmen de bunu gördüğü için büyük bir oy farkıyla yeniden kendisini başkan seçti. Ben canı gönülden inanıyorum ki Mehmet Şahin ve ekibi üniversitemize ve Alanya’mıza daha çok sayıda önemli hizmette bulunacaktır” diye konuştu.
‘KAYITSIZ KALMADIK’
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin de yaptığı açıklamada Alanya’daki tüm kurumlarla olduğu gibi üniversitemiz ile de koordineli çalışıyoruz. Alanya’mızın Gururu Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu gerek devlet üniversitemizi gerekse vakıf üniversitemizi Alanya’mızda kurulmasında öncülük etti. Bizler de rektör hocamızın ifade ettiği gibi bu gelişmelere kayıtsız kalmadık. Çok az maddi kaynaklarımız olmasına rağmen ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nu yine bakanımız önderliğinde rektörümüzün de katıldığı protokol ile kısa sürede şehrimize kazandırdık. Çünkü ara eleman sorununun çözümü için bu yatırım gerekliydi. Karabük’de 1992 yılında kurulan Turizm Meslek Yüksekokulu var. Alanya Turizmin başkenti. Burada olması daha uygun olur diye düşündük. Elimizi taşın altına koyduk. Sayın bakanımız, rektör hocamız ve hayırseverlerin de desteğini aldık” dedi.
‘EKONOMİYE KATKISI BÜYÜK’
Turizm bölgelerinde en büyük sıkıntının sezonun kısa olması olduğuna vurgu yapan ALTSO Başkanı Şahin açıklamasında ayrıca, “Hep sezonun uzaması gerektiğini konuşuyoruz. Bakınız geçmişte kış dönemlerinde bomboş olan caddelerimiz şu anda cıvıl cıvıl. Öğrencilerimizin gıdadan giyime her alanda Alanya’mızda ekonomiye katkı yaptığını görüyoruz. Bundan sonra da üniversitemizle koordineli çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
ŞAHİN’E ÖZEL PLAKET 
Öte yandan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, üniversite olarak yeni hazırladıkları ve üniversitenin logosunu oluşturan 8 köşeli Selçuklu Yıldızı ve Türklüğün simgesi Turkuaz renkli özel tasarım plaketi de Başkan Şahin’e verdi. Bu plaketi ilk kez Başkan Mehmet Şahin’e verdiklerini belirten Rektör Pınarbaşı, “Umarız başkanımıza yeni dönemde Alaaddin Keykubat gücüyle çalışacak ve çok daha büyük hizmetleri getirecektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472