banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Mangal Keyfi'nden açıklama ve düzeltme

Hüseyin Öner'in "Komşum olan restoran bir gecede kapatıldı ve işletmeci sır oldu" şeklindeki iddiasının asılsız olduğu ortaya çıktı

GÜNCEL 19.08.2014, 19:59 20.08.2014, 07:44
Mangal Keyfi'nden açıklama ve düzeltme
banner404
ALANYA Bakkallar ve Bayiler Odası Başkan Yardımcısı olarak görev yapan ve Hacet Mahallesi'nde bulunan Ünal Market'i işleten Hüseyin Öner'in "Komşum olan restoran bir gecede kapatıldı ve işletmeci sır oldu" şeklindeki iddiasının asılsız olduğu ortaya çıktı.  
Mangal Keyfi Restoran İşletmecisi Mevlüt, Yeni Alanya'ya aynen şu açıklamayı yaptı: 
"Hüseyin Öner, işletmemiz hakkında asılsız yalanlar söylemiştir. Mangal Keyfi Restoran, Alanya'da bizim işletmelerimizden sadece bir tanesidir. Biz Alanya'nın çeşitli bölgelerinde çeşitli işletmelerle ticaret yapan tanınmış esnaflarız. Biz Hacet Mahallesi'nde Mangal Keyfi Restoran olarak halkımıza ve turistlere üç yıl boyunca hizmet verdik. Bu üç yılın ardından başka sektörlere yönelme ihtiyacı duyduğumuz için Mangal Keyfi'ni kapatmaya karar verdik. Bizim, Mangal Keyfi Restoran nedeniyle ödenmemiş tek kuruş borcumuz yoktur. Biz Mangal Keyfi'ni bir gecede boşaltmadık, yaklaşık 5 gün boyunca taşınma işlemleri gerçekleştirdik. Taşınma işlemlerimiz de halen devam etmektedir. Dükkan komşumuz olan Hüseyin Öner'in bu yalan beyanı bizi çok üzmüştür. Anlaşılan, kendisi Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkan Yardımcısı sıfatıyla bu açıklamayı yapıp, bizi kullanarak gündeme gelmek istemiştir. Mangal Keyfi'nin firmalara borcu olduğunu söyleyecek kadar ileri giden Hüseyin Öner hakkında hukuki işlemleri başlatmış bulunmaktayız. Bizim Alanya'da hiçbir firmaya borcumuz yoktur ve ticaretimize devam etmekteyiz. Alanya kamuoyuna duyururuz." 
Yeni Alanya, Mangal Keyfi Restoran'a ürün veren firmalara ulaşarak "Bu işletmenin size borcu var mı?" diye sordu. Tüm firmalar "Mangal Keyfi'nin bize borcu yoktur" yanıtını verdiler. 
HÜSEYİN ÖNER'İN AÇIKLAMASI
Hüseyin Öner, asılsız iddiasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Bir yanlış anlaşılma oldu. Mangal Keyfi işletmecilerinden ve Alanya kamuoyundan özür diliyorum. Mangal Keyfi'nin benim işletmeme de tek kuruş borcu söz konusu değildir."
Yeni Alanya, bu asılsız iddiayı düzeltir, özür diler. 

Yorumlar (0)