Manavgat'ta Samet yardım bekliyor

Manavgat'ta oturan Samet Büyükkurt (22), 4 yıl önce gözündeki değişimi fark eden annesinin zoruyla gittiği hastanede, beyninde 5 santimlik tümör olduğunu öğrendi

Manavgat'ta Samet yardım bekliyor
banner404

BUGÜNE kadar birçok hastaneye başvuran; ancak çare bulunamayan Büyükkurt'un vücudunun sol tarafı felç oldu. Baba Murat Büyükkurt, özel hastaneden ameliyat için 40 bin lira istendiğini belirterek, "Bu miktarı ödemem mümkün değil" dedi. Manavgat'ta yaşayan Samet Büyükkurt, 4 yıl öncesine kadar bir yandan açık liseye devam edip, bir yandan da ailesinin turizme yönelik iş yerinde çalışarak, yaşamını sürdürüyordu. Yabancı dilini geliştiren ve turist rehberi olma hayali kuran Büyükkurt'un gözlerinde başlayan rahatsızlık, hem kendisinin hem ailesinin hayatını altüst etti. Annesi Aynur Büyükkurt'un (41) zorlamasıyla Manavgat Devlet Hastanesi'ne kontrole giden Samet Büyükkurt, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Burada yapılan tetkiklerde Büyükkurt'un beyninde, sinirlerin birleştiği noktada 5 santim büyüklüğünde tümör olduğu ve beynin sağ lobuna doğru büyüdüğü tespit edildi. Baba Murat Büyükkurt, tedavisi için oğlunu Akdeniz Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi Hastanesi ile Kahramanmaraş'taki hastanelere götürdü. Bu hastanelerde kontrolü ve tedavisi yapılan Samet Büyükkurt'un iyileşmediği, rahatsızlığı nedeniyle vücudunun sol tarafının felç olduğu anlaşıldı. Beynindeki tümör her geçen gün büyüyen ve yatağa bağımlı hale gelen Büyükkurt, rahatsızlığının yanı sıra son 1 aydır şiddetli baş ağrısı yaşamaya başladı. 
BABASININ İŞLERİ BOZULDU
Oğlunun hastalığı nedeniyle işleriyle ilgilenemeyen Murat Büyükkurt (44), önce Kahramanmaraş'taki tekstil atölyesini ardından bu atölyede ürettiklerini sattığı 2 mağazasını kapattı. Murat Büyükkurt'un son mağazasının bulunduğu Manavgat'taki iş merkezi de geçen yıl ruhsatsız olduğu gerekçesiyle belediye tarafından yıkıldı. Baba Büyükkurt, işsiz kalınca 2'si okul çağında 4 çocuklu aile, Ankaralı tanıdıklarının ilçede, tatil sitesindeki evinde aylık 250 liralık aidatı ödemek ve evin bakımını yapmak şartıyla oturmaya başladı. Murat Büyükkurt ve eşi Aynur Büyükkurt, oğullarının tedavisine destek için CİMER ve BİMER başta olmak çeşitli kurumlara başvurular yapmaya başladı. 
'BİRİNİN YARDIMI OLMADAN KALKAMIYORUM'
Samet Büyükkurt ise bir an önce tedavisinin yapılarak, ayağa kalkacağı günleri beklediğini söyledi. Açık lisede okuduğunu, hastalığı olmasaydı turist rehberi olmayı hedeflediğini kaydeden Büyükkurt, hastalığı atlattıktan sonra bu hedefini gerçekleştirmek istediğini vurguladı. Samet Büyükkurt, "Şu anda fiziksel olarak sol tarafım tutmuyor. Tuvalete bile gidemiyorum. Annem ve babam yardım ediyor. Birinin yardımı olmadan kalkamıyorum. Dışarı çıkıp gezemiyorum. Sol gözüm görmüyor, televizyon izleyemiyorum. Bazen kafamı dağıtmak için anneme televizyonu açtırıyorum; ama televizyona bakamıyorum, sadece sesini duyuyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479