'Mahmutlar sahipsiz kaldı'

Türk Telekom tarafından başlatılan fiber altyapı sistemi çalışmaları kapsamında döşenen kabloların ardından kaldırım düzenlemesinin hala yapılmaması tepki topluyor

'Mahmutlar sahipsiz kaldı'
banner404

Ceren ŞAHİN

ALANYA’NIN Mahmutlar Mahallesi’nde yaklaşık 2 ay önce Türk Telekom tarafından başlatılan fiber altyapı sistemi çalışmaları kapsamında sahil şeridi boyunca kaldırım taşları sökülmüş, 4,5 kilometrelik sahil şeridinde kablolar döşenerek altyapı sistemi oluşturulmuştu. Kabloların döşenmesi ve çalışmaların tamamlanmasının ardından ise kabloların üzerini kapatan Türk Telekom, sökülen kaldırım taşlarını öylece bırakarak bölgeden ayrıldı. Duruma ilişkin resmi kurum ve kuruluşlara yapılan başvurulardan bir sonuç alınamaması üzerine Mahmutlar Mahallesi sakinleri “Mahmutlar sahipsiz durumda. Turizm sezonunun ortasında bu nasıl bir rezillik” diyerek yetkilileri göreve çağırdılar. 
'MAHMUTLARLI MECLİS ÜYELERİ NEREDE?'
Mahmutlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, sahil şeridi boyunca var olan çirkin görüntünün bir an evvel çözüme kavuşturulması için yetkilileri göreve çağırarak “Bu tip çalışmaların özellikle böylesi yerlerde kış aylarında yapılması gerekiyor. Turizm sezonunun ortasında yapılan çalışma ve ardından sahil şeridinin bu halde bırakılması uygun değil. Çalışmalar 2 ay evvel başladı. Kablolar döşendi ve üzeri kapatıldı. Çalışmalar bitti lakin kaldırım taşları tekrar düzenlenerek yerine yerleştirilmedi. Kaldırım toz toprak içerisinde, kaldırım taşları her yere dağılmış durumda. Mahmutlar’da 4,5 kilometre boyunca devam eden sahil şeridinde vatandaşlar ve turistler nereden yürüyecekler? Burası bir turizm cenneti ve turizm sezonunun ortasındayız. Turistler ve vatandaşlar denize girmek için buraya geldiklerinde karşılaşmış oldukları bu manzara hoş mu? Hem de vatandaşımız perişan oluyor. Önümüz bayram. Bu rezalete kim dur diyecek? Mahmutlar’dan seçilmiş 3 belediye meclis üyemiz var. İkisi MHP'den, biri AK Parti'den. Sayın meclis üyelerimiz neredesiniz? Mahmutlar sahipsiz kaldı" dedi.
'TURİZM SEZONU ORTASINDA BU NE REZALET?' 
Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mesut İlhan ise "Mahmutlar, Büyükşehir Yasası ile birlikte adeta öksüz bir evlat gibi kaldı diyebilirim. Mahmutlar’ın her yeri kan ağlıyor şu anda. Yaklaşık 2 ay öncesinde çalışmalar başladığında açılır ve kapanır diye düşünüyorduk lakin kapanmadı. Kapanmadığı gibi de ilgilenen kimse olmadı. Buraya gelen turistler bu rezaletin fotoğraflarını çekerek anlaşmalı oldukları tur şirketlerine şikayette bulunuyorlar. Yani biz böyle bir yere geldik, paramızı geri istiyoruz dediklerini duyuyoruz. Son derece büyük bir sorun ama bizim turizmcilerimiz ne yapıyor? Otelcilerimizin neden sesi çıkmıyor? Oteller dolu, turistler denize geliyorlar. Karşılaştıkları manzaraya bakar mısınız? Rezalet. Resmi kurum ve kuruluşları, yetkilileri bu konuda duyarlılığa davet ediyoruz" dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
yatınnnn
yatınnnn - 9 ay Önce

yatın ağalar yatın uyuyun, hizmeti kim yapacak?

SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472