Mahmutlar otobüsleri Alanya'ya bağlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile yapılan görüşmede Şoförler Odası Başkanı Recep Çalış ile birlikte Alanya'nın ulaşımı hakkında bir dosya sunan Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, Dim TV'ye özel açıklamalar yaptı

banner404

ALANYA Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servis Aracı İşletmecileri Odası Başkanı Doğan Bacak, "Herkesin takip ettiği gibi yıllardır, "Alanya, Mahmutlar, Kargıcak hattını şehiriçiyle birleştirebilir miyiz?" diyorduk. Her geçen gün bu sorun büyüdü ve bir kanayan yaraya dönüştü. Dün biz de Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Alanya İlçe Başkanımız Mustafa Toklu'yla Antalya'ya gittik. İlk defa bir ilçe başkanıyla kol kola verip ulaşım sorununu çözmek için adım attık. Bu sebeple kendisine çok teşekkür ediyorum. Pazartesi günü saat 18.00'da protokol imzalanacak. Ev sahipliğini Ak Parti Alanya İlçe Başkanlığı yapacak ve bir yer belirleyip bize bildirecek. Biz de tüm otobüs şoförlerimizi toplayacağız. Bu yeni dönemle hem halkımız huzur içinde yolculuğuna devam edecek hem esnaf düzgünce para kazanacak. Şehiriçi araçlarının da bir kısmını büyüttük. Verilen süre zarfında da hemen araçları faaliyete sokacağız. Yarın Mahmutlar, Kargıcak mahallelerinde de toplantı yapacağım. Pazartesi gününe kadar belirli çalışmalarımızı yapacağız. En önemli güzergah üniversite. Öğrenciler her noktadan üniversiteye gidebilecek. Şimdiden herkese hayırlı, uğurlu olsun" dedi.
'KANAYAN YARAYA PARMAK BASILDI'
Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top'ta konuyla ilgili, "Bizim yıllardır kanayan bir yaramıza parmak basıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel önümüzdeki hafta Alanya'ya gelerek bir toplantı yapacak. Yıllardır 18 tane küçük araçla hizmet veriliyordu. Ayrıca gece 24.00'dan sonra araç yok. Turistler bile gece bir yere gitse geri dönemiyor. Bu yüzden bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. 
'TEK HATLA ULAŞIM OLMASI ÇOK GÜZEL'
Mahmutlar Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar ise, uzun zamandır bunun yapılmasını beklediklerini dile getirerek, bu haberle büyük bir mutluluk yaşadıklarını söylediler. Vatandaşlar, "Otobüsler tıklım tıklım oluyor, binemiyoruz. Zaten yaz günlerinde klimada olmayınca sıcaktan Alanya merkeze gitmek eziyet oluyordu. Şimdi mahallemizden istediğimiz noktaya tek hatla gidebileceğimiz için mutluyuz" diye konuştular.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 09:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali celik
Ali celik - 7 ay Önce

Allah razi olsun sayenizde Mülteciler gibi yolculuk yapmayacagiz. Sonunda o hurda otobuslerden kurtulacagiz.

SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner540

banner518

banner481

banner472