banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Kurban Bayramı'nda küpesiz hayvanlara dikkat

Alanya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Rüzgar, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi uyarılarda bulundu

GÜNCEL 13.08.2014, 09:06 13.08.2014, 09:01
Kurban Bayramı'nda küpesiz hayvanlara dikkat
banner404

 ALANYA Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar, 4 Ekim'deki Kurban Bayramı’na ilişkin çalışmalara şimdiden başladıklarını söyledi. Bayramın yaklaşmasıyla birlikte hazırlıklara başladıklarını belirten Rüzgar, "İlerleyen günlerde Alanya'ya çevre il ve ilçelerden hayvanlar gelmeye başlayacak. Biz de şimdiden tedbirlerimizi almaya başladık. Bununla ilgili mahalle muhtarlarımıza her yıl olduğu gibi uyarılarımızı yapıyoruz. Gelen hayvanların kontrolleri ve hayvan kesim yerleri ile ilgili alınacak tedbirleri yazmaya başladık. Bununla ilgili toplantıları ilerleyen zamanlarda gerçekleştireceğiz. Kurbanlık alacak vatandaşlar küpesiz hayvanlardan uzak durmalı. Satılacak büyükbaş hayvanların en az 2 yaşını doldurmuş olması gerekiyor" dedi. 

'DENETİMLER SIKLAŞTI'
Devam eden turizm sezonuyla birlikte 
işyerlerine yönelik düzenledikleri denetimlerin arttığına da değinen Rüzgar, "Toplu tüketim yerlerini ve satış yerlerini hızlı bir şekilde denetliyoruz. Halk sağlığını tehdit edecek unsurların önüne geçmeye çalışıyoruz" diye konuştu.
'ÇKS TEKRAR UZADI'
Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) yapılan kayıtların tekrar uzatıldığını belirten Rüzgar, "29 Ağustos'ta ÇKS kayıtları son bulacak. Bunlar 2014 yılını içeren kayıtlar. Kayıtlar sona erdikten sonra 2015 yılı için kayıtlar başlayacak. 2014 için son kayıt tarihi 29 Ağustos" şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)