banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

''Kongre Merkezi yanlış ellerde''

TÜRSAB Alanya BYK Başkanı Suat Çavuşoğlu, Konaklı Kongre Merkezi'nin yeterli ilgiyi görememesini, yanlış kişiler tarafından işletilmesine bağladı

GÜNCEL 21.07.2014, 08:44 21.07.2014, 07:50
''Kongre Merkezi yanlış ellerde''
banner404
 TÜRKİYE Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Suat Çavuşoğlu, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Konaklı Kongre Merkezi'nin tanıtım ve reklama yeterli bütçe ayırmamasından dert yandı. Çavuşoğlu, kongre merkezinin memur zihniyetindeki işletmecilerden kurtulması gerektiğini savundu.
'BÜTÇESİ OLMAYAN KONGRE MERKEZİ YÜRÜMEZ'
Çavuşoğlu, "Ben öncelikle bazı kongre merkezlerinden örnek vermek istiyorum. Lütfi Kırdar ve Efes Kongre Merkezi TÜRSAB bünyesinde yönetilen kongre merkezleri. Efes Kongre Merkezi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yeni açıldı. Dolayısıyla bunu özel bir firma veya da özel zihniyetli bir birlik yönetiyor. Dolayısıyla hızlı bir şekilde gelişim kaydediyor. Seyahat acentalarının yönetiminde olması bunda çok büyük bir etken. Ben tabiki Konaklı Kongre Merkezi seyahat acentalarının elinde olsun demiyorum. Bence buranın AÜ'ye devredilmesi de yanlış bir karar. Benim beklentilerim biraz yüksekti. Çünkü AÜ yetkililerinin bu konuda aktif hareket edeceğini düşünüyordum. Ama maalesef memur zihniyeti var. Merkezdeki tanıtım ve pazarlama bölümündeki yetkiliyle ben her zaman görüşüyorum. Kongre merkeziyle ilgili bir şeyler yapmak istiyoruz ama bütçesi olmayan bir kongre merkezi bence yürütülemez. Çünkü önce tanıtım bütçesi olması şart. Kendinizi tanıtmanız lazım. İnternetten kimseye kendinizi tanıtamazsınız. 
Tabiki bu sadece kongre merkezi için geçerli değil. Bütün işletmeler için geçerli. Tanıtım ve reklam bütçeniz olmak zorunda. Siz kendinizi tanıtamazsanız nasıl insanların sizinle kontak kurmasını beklersiniz. Dolayısıyla yapılması gerekenin kongre merkezinin AÜ'den alınıp Alanya Turistik İşletmeciler Derneği'ne (ALTİD) devredilmesi lazım diye düşünüyorum. Kongre merkezinden turizm geliri sağlanması hedefleniyorsa burayı turizmcilere vermek lazım. Ancak bu şekilde Konaklı Kongre Merkezi daha aktif çalışacaktır" dedi.
Yorumlar (0)