Kılıçdaroğlu devreye girdi

Şehidin babasının hacca gitme talebi olduğunun belirtilmesi üzerine Kılıçdaroğlu, "Diyanet İşleri Başkanı ile görüşeceğim. İnşallah, talebini yerine getiririz." dedi

Kılıçdaroğlu devreye girdi
banner404
CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu, "Terör kimden gelirse gelsin, amacı ne olursa olsun, görüşümüz ne olursa olsun, teröre karşı hep beraber ortak mücadele etmek zorundayız" dedi.

ŞEHİT AİLESİNE TAZİYELERİNİ İLETTİ

Bazı programlara katılmak üzere  Kayseri'de bulunan  Kılıçdaroğlu,  Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden Genelkurmay Başkanlığında sivil memur olarak çalışan Ayşegül Pürnek ve  Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan  Piyade Yüzbaşı Yigitcan Çiğa'nın ailelerini ziyaret ederek taziyelerini iletti.

 Kılıçdaroğlu, daha sonra  Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör operasyonunda şehit olan ve dün toprağa verilen Astsubay Üstçavuş Burhan Kaplan'ın Melikgazi ilçesi Ağırnas Mahallesi'ndeki babaevine gitti.  Kılıçdaroğlu, şehidin babası Aytüner Kaplan ve yakınlarına taziyelerini sunarak başsağlığı diledi.

"ACILARIN EN BÜYÜĞÜ EVLAT ACISI"

 Kılıçdaroğlu, taziye çadırında yaptığı konuşmada, acıların en büyüğünün evlat acısı olduğunu söyledi. Kimsenin evlat acısı yaşamamasını temenni eden  Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Şehidimiz, hepimizin şehididir. O, Allah'ın yüce katına ulaşmıştır. Şehitlerin ölmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun, Allah kimseye evlat acısı vermesin. Bu ülkede hepimiz huzur içerisinde yaşamak istiyoruz, barış içerisinde yaşamak istiyoruz. Terör kimden gelirse gelsin, amacı ne olursa olsun, görüşümüz ne olursa olsun, teröre karşı hep beraber ortak mücadele etmek zorundayız. Terörü lanetlemek zorundayız. Gencecik fidan gibi çocuklarımızı toprağa vermemeliyiz. Onlar bizim umudumuz, onlar bizim geleceğimiz. Hep olaya böyle baktık, böyle bakmaya da devam edeceğiz. Allah herkese sabırlar versin, hepimizin başı sağ olsun."

"DİYANET İŞLERİ BAŞKANI İLE GÖRÜŞECEĞİM"

Ziyaretin sonunda bir basın mensubunun, şehidin babası Aytüner Kaplan'ın hacca gitme talebi olduğunu belirtmesi üzerine  Kılıçdaroğlu, " Diyanet İşleri Başkanı ile görüşeceğim. İnşallah, talebini yerine getiririz. Bu, benim görevim" dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479