banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Kesintilere çözüm üretilecek

AKEDAŞ Alanya Bölge Koordinatörü Akboğa, şirketlerinin Alanya'ya önem verdiğini belirterek bölgeye yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı

GÜNCEL 16.08.2014, 03:00 16.08.2014, 01:58
Kesintilere çözüm üretilecek
banner404
 AKDENİZ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi(AKEDAŞ) Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa önceki gün gerçekleşen enerji kesintileri nedeniyle bir açıklama yaptı.
Bir basın toplantısı düzenleyen Akboğa, kesintilerin nedenleri ve çözümleriyle Alanya’ya yapılması planlanan yatırımları açıkladı. Akboğa, "Şirketimiz Alanya'ya çok önem veriyor. Bu nedenle burayı bölge müdürlüğü seviyesinde konumlandırdı. Bir nevi kurucu bölge müdürü olarak buraya atamam yapıldı. Önceki gün gerçekleşen kesintide olay yerindeydik. Bu kesinti hatların ömrünü tamamlamasından kaynaklanan ve aşırı yüklenmenin sonucunda meydana gelen bir arızaydı. Bu arızayı kısa sürede çözdük. Akşam kaynaklanan arızayla ilgili de Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Bölge Müdürlüğü ile bir görüşme yaptık. Görüşmede tarafımıza Oymapınar trafo merkezinde enerji nakil hattından ve aşırı yükten kaynaklanan arıza nedeniyle Alanya, Gazipaşa ve Manavgat'ın bir kısmında elektrik kesintilerinin yaşandığı bilgisi verildi. Yaşanan kesintinin dağıtım şirketimizle 
hiçbir ilgisi yok. 
‘HIZLI MÜDAHALE ETMEK İSTİYORUZ’
Dağıtım şirketi olarak Alanya merkezde arıza ekiplerinin konuşlandığı bir noktamız var. Burada da 4 ekibimiz bulunuyor. Bu 4 ekibi şehrin 3 ayrı bölgesine yaymayı düşünüyoruz. Birisini Alanya çıkışına, birisini Alanya girişinde ve üçüncüsünü de şuanda mevcut bulunduğu yerde konumlandırarak olabilecek arızalara anında müdahale etme imkanımızın artmasını istiyoruz. 
'HER TÜRLÜ YATIRIM YAPILACAK'
Alanya'da yaşanan elektrik kesintilerine çözüm bulmayı hedefliyoruz. Şirket olarak  2014 yılı içerisinde turizm bölgesine 43 milyon TL gibi bir yatırım yaptık. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın Antalya'da bulunduğu toplantıda genel müdürümüz konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Toplamda 2015 yılı da dahil olmak üzere 90 milyon TL'ye yakın bir yatırım programımız bulunuyor. Bunun bir kısmını da Alanya bölgesine yapıyoruz. Bu sene tatil dönemi içerisinde planlı kesintimiz olmayacağı için yatırım yapma imkanımız yok. Ancak projelendirme ve etüt çalışmalarımız devam ediyor. Gelecek sezona da kaliteli ve sürekli enerji verebilmek için her türlü yatırımı yapacağız" dedi.
Yorumlar (0)