Kazım Karabekir'in kızı Alanya'da Cumhuriyeti anlattı

Ulu Önder Atatürk’ün silah arkadaşı Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi Alanya’da “Cumhuriyetin Kuruluşu” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi

Kazım Karabekir'in kızı Alanya'da Cumhuriyeti anlattı
banner404

ALANYA Belediyesi tarafından “Okuyan Şehir Alanya” sloganıyla Kültür Merkezi’nde açılan kitap fuarı kapsamında gerçekleştirilen söyleşiler sürüyor. Kazım Karabekir Paşa’nın okul yıllarında Cumhuriyetin kuruluşuna kadar geçen süreçte katıldığı savaşları, Kurtuluş Savaşı döneminde Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet Paşa ile yaşadığı anıları anlatan Timsal Karabekir, Sarıkamış’ta Rusların Erzurum’a kadar ilerlemesine sebep olan Ermeni ihanetine değindi. Timsal Karabekir’in söyleşisi katılımcılar tarafından sık sık alkışlandı. Söyleşi sonunda Alanya Belediye Tiyatrosu Müdürü Hüseyin Çinal, Timsal Karabekir’e teşekkür ederek Alanya Belediyesi tarafından yayınlanan kitapları hediye etti.

EN ÇOK SATAN KİTAPLAR BU FUARDA DAHA UCUZ
20 yayınevinin katıldığı fuarda en çok satan kitaplar yüzde 20 indirimle satılıyor. Öğrenci ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği fuar, 4 Kasım’a kadar açık kalacak. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479