‘Kavşaklar büyük tasarruf sağlıyor’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa ilçesi Ermenek Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi

‘Kavşaklar büyük tasarruf sağlıyor’
banner404

ERMENEKLİLERİN sorun, görüş ve önerilerini dinleyen Türel, hizmetlerini ve projelerini anlattı. Toplantıya Ak Parti MKYK üyesi Gökçen Enç, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Tülay Beşkonak Özçay, Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Alparslan Belin, Muhtarlar Derneği ve Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Antalya’nın bugün geldiği noktanın kıymetini bilmek için geçmişi hatırlamak gerektiğini belirten Türel, “Görevde olmadığımız 2009-2014 dönemine baktığımızda Antalya’da adeta hizmet adına çivi çakılmadı, yaprak kıpırdamadı” dedi.

‘5 YILDA 27 YENİ KAVŞAK AÇTIK’
Kendisinin ilk dönemine baktığında 2004-2009 arasında şehir girişlerinin ottan çöpten geçilmez olduğunu, mezbelelik bir görüntü oluştuğunu belirten Türel, “Biz o dönemde havaalanından inip Antalya’ya gelen misafirlerimize nasıl önemli bir şehre geldiklerini hissettirecek bir giriş yaptık. Şimdi unutuldu bile. 11 kavşakla birlikte 11.1 km’lik raylı sistemi Antalya’ya getirdik. 2009’da görevi devrettik. Ne bir kavşak ne bir metre raylı sistem ekleyemediler” diye konuştu. 2014’te yeniden göreve geldikten sonra 27 kavşak daha yaptıklarını anlatan Türel, “Kavşak deyip geçmeyin. Mühendisler hesapladı. Her bir kavşağın yakıt ve vakitten sağladığı tasarruf 25 milyon lira. Yaptığımız 27 kavşakla yılda 675 milyon lira vatandaşın cebinde kalıyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472