banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

“Kalbimiz Azerbaycan'da“

AGC Başkanı Mehmet Ali Dim, Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında çıkan çatışmada 9 Azerbaycan askerinin şehit olması nedeniyle bir başsağlığı mesajı yayınladı

GÜNCEL 01.08.2014, 14:04 01.08.2014, 13:43
“Kalbimiz Azerbaycan'da“
banner404
TÜRKİYE Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, AGC'nin 'Kardeş Cemiyeti' olan "Azerbaycan Parlamento Jurnalistleri Birliği" nezdinde bir başsağlığı mesajı yayınladı. Dim, Ermenilerin Azerbaycan mevzilerine yönelik saldırı girişimi sonucu çıkan çatışmada şehit olan 9 askerin acısını derinden hissettiklerini belirterek "Bu kalleş saldırı, Türk halklarına karşı tarih boyu süregelen Ermeni mezaliminin yeni bir halkasıdır" dedi. 
Dim, şöyle devam etti: 
"Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamadan, gece saatlerinde Ağdam ve Terter bölgesinde Azerbaycan mevzilerine yaklaşmaya çalışan Ermeni keşif ve sabotaj birliklerinin tespit edildiğini, bunun üzerine çatışma çıktığını ve 8 Azerbaycan askerinin şehit olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. 'Bir Millet, İki Devlet' olduğumuz kardeş ülke Azerbaycan'ın büyük acısını derinden hissediyoruz. Tarihler boyunca çok çeşitli coğrafyalarda adları katliamlarla anılan Ermeniler, bu kalleş saldırı sonucu da gerçek yüzlerini bir kez daha ortaya koymuşlardır. Ermenilerin Karabağ'daki işgal ve mezalimleri, kana susamış şekilde genç, yaşlı, kadın, çocuk, bebek demeden ölüm kustukları Hocalı Katliamı da henüz belleklerde çok taze. Uluslararası kamuoyunun, bu katliamlara ve hala Azerbaycan topraklarının büyük bir kısmının işgal altında oluşuna duyarsız kalmasını da şiddetle kınıyoruz. Türk'ün bir ölüp bin dirildiğini hatırlatarak, Ermenilerin Türkiye'de olduğu gibi Azerbaycan'da da kirli emellerine asla ulaşamayacaklarını vurgulamak isteriz. Kalbimizin Azerbaycan'da olduğunu belirterek, şehitlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine, yüce Azerbaycan milletine ve meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz."

Yorumlar (0)