banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Kadir Gecesi'inde şadırvandan şerbet aktı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Hasan Fehmi Boztepe Camii’nde bahçesinde verilen iftarın ardından vatandaşlar cami şadırvanından akan şerbetten doya doya içti

GÜNCEL 24.07.2014, 09:15 24.07.2014, 08:55
Kadir Gecesi'inde şadırvandan şerbet aktı
banner404
ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde Hasan Fehmi Boztepe Camii’nde bahçesinde verilen iftarın ardından vatandaşlar cami şadırvanından akan şerbetten doya doya içti.
Manavgat Hasan Fehmi Boztepe Camii’nde 3 yıl önce başlatılan bir gelenek bu yılda devam ettirildi. Kadir Gecesi münasebetiyle Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin organizasyonunda Manavgat Aşçılar Derneği tarafından cami bahçesinde 2 bin 500 kişiye iftar yemeği ikramı yapılırken, iftarın ardından cami şadırvanından şerbet akmaya başladı. Vatandaşlar şadırvanın musluklarından akan şerbeti doya doya içerken bazı vatandaşlar şişelere doldurarak evine götürdü.
3 yıldır iftar etkinliği düzenlediklerini belirten Hasan Fehmi Boztepe Camii Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı İhsan Özdemir, “İftarın ardından Manavgat'a has kendimize özgü Osmanlı şerbeti imal ettik. Bunu iftardan sonra vatandaşlara ikram ediyoruz. Yılda 3 ton Osmanlı Şerbeti halkımıza gece 02:00'ye kadar caminin şadırvanından, 12 tane musluktan şerbet akıtıyoruz. Bu anlamlı gecedeki etkinliğimize Manavgat'ta ki hayırseverler b canı gönülden destek veriyorlar. Ben onlara buradan çok teşekkür ediyorum. Allah onlara hayırlı kazançlar versin” dedi.
Mübarek Ramazan ayında dernek olarak ellerinden geldiği kadar yoksulların yanında olmaya gayret gösterdiklerini belirten MAD Başkanı İsmail Karataş, "Hayır işlerini severek yapıyoruz. Tabii ki bu sponsor arkadaşlarımın, dostlarımızın yardım ve destekleri ile gerçekleştiriyoruz. Ben bu işten çok mutluluk duyuyorum. Bu gün yapmış olduğumuz 2 bin 500 kişilik iftar yemeğinde mübarek akşamda arkadaşlarımızla beraber çalışmaktan onur gurur duydum. İnşallah benim gibi bundan sonra ki arkadaşlarımda yapmaya devam ederler ve aynısını yaparlar. Biz Manavgat'ta artık sadece eğitim ile değil bilgi paylaşımımızla, böyle hayır işleriyle, böyle güzellikler içerisinde bulunmaktan gurur duyuyorum" dedi.
(AK-ÖZ-Y)
Yorumlar (0)