'Kadınların hedefi olsun'

2009 yılında 200 bin üyeli, dünyanın en geniş kapsamlı turizm örgütü SKAL'ın dünya başkanlığı görevini yapan Hülya Aslantaş Alanya'ya geldi

'Kadınların hedefi olsun'
banner404

SKAL'IN dünya başkanlığı görevini yapan 'İlk Türk Kadını' olma ünvanını elde eden Aslantaş, konuk olduğu SKAL Alanya Dönem Başkanı Mehmet Nedanlı'nın işlettiği Mezza Restoran'da Dim TV'ye (dimtv.tv) özel açıklamalarda bulundu. Hedeflerinin her zaman dünya turizminin barış ve huzur içerisinde gerçekleştirilmesi olduğunu ifade eden Aslantaş, Alanya'da da kendisine gösterilen ilgiden dolayı memnun olduğunu belirtti.
'TÜRK VE DÜNYA TURİZMİ İÇİN UĞRAŞTIK'
Aslantaş, 1976 yılında başlayan SKAL serüveninin önce 1998-2000 yılları arasında İstanbul Başkanlığı ile, ardından ise 2009 yılında Dünya Başkanlığı ile taçlandığını belirterek, "SKAL'da 1976 yılında ilk kez yer aldım. 1998-2000 yıllarında İstanbul Başkanlığını yaptım. SKAL'ın Türkiye'nin ve dünyanın ihtiyacı olan gerçek bir turizm kuruluşu olduğunu fark ettim, meslek kuruluşunun da ötesinde gönüllü olarak bir araya gelinen organizasyon olduğu için sorunları kuşbakışı olarak görüp adımlar atılabileceğini gördüm. Buraya tüm gücümü verdim, Türkiye'deki turizmin gelişmesi için neler yapabileceği üzerine düşündük, Skalite Ödüllerini koyduk, kalitenin artması için nasıl çalışabileceğimizi düşündük. Bunu da dünyaya nasıl yansıtırız diye uğraştık ve en nihayetinde dünya yönetimine girdim. Orada da çeşitli kademelerde çalıştım, SKAL'ın dünyadaki ilk Türk başkanı olmanın gururunu yaşadım. Büyük bir onur oldu. O dönemler bitti ama bu vesileyle elde ettiğimiz dostluklarımız devam ediyor. Çeşitli faaliyetlere katılarak destek veriyoruz. Türk turizminin hak ettiği değeri görmesi ve yeri alabilmesi için uğraşıyoruz. Her projeye destek vermek istiyoruz. 8 Mart Kadınlar Günü'nde de Alanya'da oldum, bu beni çok onore etti. Kadınlar turizmde vazgeçilmez. Kadınlar her şeyden önce organizatördür, kadınlar detaya bakar, estetiğe bakar. Turizmin esas arkasındaki motor gücü kadındır, o yüzden kadınları daha çok sektörün içerisinde görmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472