banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Kadınlardan kadınlar plajına tepki

Antalya’da içinde CHP İl Kadın Kolları başkanının da bulunduğu bir grup kadın, kadınlar için açılması planlanan plaja tepki amaçlı yürüyüş düzenledi

GÜNCEL 24.07.2014, 09:10 24.07.2014, 08:13
Kadınlardan kadınlar plajına tepki
banner404
ANTALYA’da içinde CHP İl Kadın Kolları başkanının da bulunduğu bir grup kadın, kadınlar için açılması planlanan plaja tepki amaçlı yürüyüş düzenledi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlar için özel olarak hizmete açmayı planladığı Sarısu Kadınlar plajının kadınlar arasında ayrımcılığa yol açtığını savunan bazı kadınlar, çeşitli eylemlerle tepkilerini duyurmaya çalışıyor.
Kadınlar plajı projesinin iptali için aralarında Antalya Büyükşehir Belediyesi CHP grup sözcüsü Songül Başkaya, CHP Antyalya Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen, Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan, Yargıtay Onursal Başsavcısı Vural Savaş ve bir grup kadın Kazım Özalp caddesi üzerinde bir araya geldi. Ellerinde “Kadınları ayıran plaj istemiyoruz” yazılı pankart taşıyan kadınlara erkekler de destek verdi.
Havuz başında konuyla ilgili açıklama yapan CHP Antalya Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen, projenin gereksiz olduğunu ve Antalya’da yaşayan kadınların bu türden bir istekte bulunmadığını söyledi. 
Açıklamanın ardından kadınlar belediye ve hükümet aleyhinde sloganlar atarak olaysız şekilde dağıldı.
Yorumlar (1)
hasan 5 yıl önce
toplumumuzda mutasıp hanımlarda var. herkes chp li değil. onların isteğine de saygı duymalı. chp istesede herkesi bikinili yapamaz, 80 yıldır yapamamış şimdi mi yapacak. birbirimize saygı duymalıyız. kendimizden başkasını da görmeliyiz.dünyayı ve antalyayı sanki belli bir gruptan gibi görmeyelim. farklı düşünenlerde var.