banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

“Kadınlar plajı önemli ihtiyaç“

Konyaaltı Kültür Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (KONDER) Başkanı Durali Kolpak, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Sarısu Mesire Alanı’nında kadınlara hizmet verecek bir plaj açacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti

GÜNCEL 23.07.2014, 12:57 23.07.2014, 12:04
“Kadınlar plajı önemli ihtiyaç“
banner404
KONYAALTI Kültür Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (KONDER) Başkanı Durali Kolpak, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Sarısu Mesire Alanı’nında kadınlara hizmet verecek bir plaj açacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. 
İsteyenin istediği gibi inancını, geleneklerini ve özgürlüklerini bu ülkede yaşayabilmesi gerektiğini vurgulayan Kolpak, Antalya’da geçmiş yıllarda kadınlar plajı uygulamasının olduğunu hatırlattı. Kolpak, “Zaten plaj tüm kadınlara açık olacak. Başta muhafazakar kadınlar için bugün bu önemli bir ihtiyaç. Bugün böyle bir projenin sert bir şekilde eleştirilmesi son derece incitici. Demokratik ve özgür bir ülkede kadınlar plajı neden eleştiri konusu yapılıyor? Denizden kumsaldan faydalanmak herkesin hakkı. Birçok kadın rahatlıkla denize girememektedir” dedi. 
Kadınların gönül rahatlığıyla denize girebileceği plajların olmasını sonuna kadar desteklediklerini belirten Konyaaltı Kültür Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (KONDER) Başkanı Durali Kolpak, “640 kilometre sahil şeridi olan Antalya’nın bir kısmında açılan bu plaj neden insanları rahatsız ediyor anlam veremiyoruz. Kadınlar plajını çeşitli gerekçelerle eleştirebilirsiniz. Ama orada sırf kadınlar bulunduğu için eleştirmek saygısızlıktır” dedi.
Yorumlar (0)