banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

İşte o gizli cemaat raporu

Cemaate yönelik düzenlenen ve düzenlenecek operasyonlara temel oluşturan ve Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nca hazırlanan cemaat raporuna ulaştı

GÜNCEL 12.08.2014, 15:58 12.08.2014, 15:18
İşte o gizli cemaat raporu
banner404
EMNİYET Genel Müdürlüğü İstahbrat Şube başkanlığı'nın 'Paralel Devlet Yapılanması (PDY) Fthullah Gülen Örgütü" başlığı altında Gülen Cemaatini hedef alan bir rapor hazırladığı ortaya çıktı.
Cemaate yönelik operasyonlara temel oluşturan rapora Rotahaber ulaştı. Raporda cemaatib okul, dersane ve iş dünyasındaki faaliyetleri hedef alınırken, Fethullah Gülen de örgüt lideri olarak gösteriliyor. 

CEMAATE KÜRESEL ÖRGÜT SUÇLAMASI

Haziran 2014 tarihli raporda "Gülen örgütü, bünyesinde bulunan vakıf, okul v drsaneleri kullanarak ideolojisine bağlı gençlerden oluşan bir taban oşuşturmayı, devletin kurumlarına sızarak dvletin tüm karar ve uygulama mekanizmalarını kontrol altına almayı , örgütsel faaliyetleri her türlü değerin üstünde tutarak örgüt ideolojisine hakim kılmayı, bölgesl ve kürsl bağlamda uygulanacaj iç ve dış politikalarda belirlyici ana unsur olmayı, sadece ülkemizde değil dünyadaki tüm müslümanları yönetmeyi hedefleyerek ruhani liderliğe ulaşmayı amaçlamaktadır" deniliyor.

Raporun daha girişinde yer alan bu cümleyle Gülen ve cemaati küresel bir örgüt olarak konumlandırılıyor.

Raporda örgüt olarak tanımlanan Gülen cemaatinin yapılanması, kullandığı iddia edilen taktik ve yöntemler de yer alıyor.

GÜLEN ÖRGÜT LİDERİYMİŞ (!)
Raporda cemaatteki yapılanmayı gösterdiği iddia edilen bir de şema bulunuyor. Şemada Gülen örgüt lideri olarak gösteriliyor.

Yorumlar (0)