İnşaat yasağı kapıda! Peki Alanya’da son durum ne?

Turizm bölgelerinde kent kimliğini olumsuz yönde etkileyen inşaatların faaliyetleri her yıl olduğu gibi bu yıl da yasaklanacak. Faaliyetlerin son bulmasının yanı sıra inşaatların çevresinde alınacak güvenlik önlemlerinin de kentin estetik değerlerine uygun olması gerekecek 

İnşaat yasağı kapıda! Peki Alanya’da son durum ne?
banner404

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge uyarınca 15 Mayıs itibariyle inşaat yasağı başlayacak ve 15 Ekim'e kadar devam edecek. Turizm faaliyetlerinin yoğun olduğu kentlerde geçerli olan inşaat yasağı, ses, görüntü ve çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla uygulanıyor. Karar ilgili birimlere valilik tarafından 15 Mayıs’ı takip eden günlerde tebliğ ediliyor.  
DİM TV (dimtv.tv) KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAK 
Peki, Alanya’da son durum ne? Kentte faaliyetlerine devam eden inşaatlar için yarından itibaren gereken adımlar atılacak mı? 
Alanya’nın ve sokağın sesi Dim TV (dimtv.tv) konuyu gündemine alarak idari yetki birimlerine çağrıda bulundu. Önceki yıllarda inşaat yasağına rağmen devam eden inşaatları hatırlatan Dim TV Ana Haber, 2019 turizm sezonunda da 15 Mayıs itibariyle başlayacak olan sürecin takipçisi olacağını duyurdu. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472