banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

İki kardeşin mucize kurtuluşu

Batman'da, koparak cami bahçesine düşen elektrik kablosuna dokunan 7 yaşındaki Sipan Çetinkaya'nın çırpındığını gören 6 yaşındaki Agit Çetinkaya, ağabeyini kurtarmak isterken o da akıma kapıldı

GÜNCEL 27.07.2014, 22:23 27.07.2014, 21:27
İki kardeşin mucize kurtuluşu
banner404

 OLAY, dün akşam saatlerinde Aydınkonak Mahallesi 109'uncu Cadde'de meydana geldi. Elektrik direğinden kopan kablo, caddedeki caminin bahçesine düştü. Bu sırada Sipan Çetinkaya, kabloya dokununca elektrik akıma kapıldı. Ağabeyinin çığlığına koşan Agit Çetinkaya da onu kurtarmak isterken akıma kapıldı. Tesadüfen yoldan geçen Çetinkaya kardeşlerin akrabası Nafer Şenyüz, Sipan ve Agit'i gömleklerinden çekerek kurtarmayı başardı.

Mucize kurtuluş sonrasında Sipan’ın vücudunda yanıklar oluşurken, Agit Çetinkaya olaydan yara almadan kurtuldu. Vücudunda elektrik çarpmasından dolayı yanıklar oluşan Sipan Çetinkaya, Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Olay sonrası Mahalle Muhtarı Mehmet Salih Çetinkaya, DEDAŞ'ı aramalarına rağmen ekiplerin gelip yerdeki kablolara müdahale etmediğini iddia ederek tepki gösterdi. Aradan saatler geçmesine ve defalarca telefonla bilgi vermesine rağmen DEDAŞ ekiplerinin olay yerine gelmediğini söyleyen Çetinkaya, "Üç çocuğumuz burada ölümden döndü. Olayın ardından defalarca DEDAŞ arızayı aramamıza rağmen sorunla ilgilenen olmadı. Ortada büyük bir ihmal var. Çocuklarımız canından olsaydı eğer, bunun hesabını kim verecekti? Kablo halen yerde yoldan geçenler ve cami cemaati de akıma kapılabilir. Aradan tam bir gün geçti kablo yerde. Yetkilileri göreve davet ediyoruz" diye konuştu.
Cami bahçesinde yerde bulunan elektrik kablolarının yerde olduğu görülürken, cami cemaati için tehlike saçmasına rağmen DEDAŞ ekiplerinin müdahalede bulunmaması mahallelinin de tepkisine yol açtı.
Yorumlar (0)