banner468

Hyundai'de tanıtım zamanı

Yeni i20, sahip olduğu birçok özellik ve konforla bu araca sahip olmak isteyenlere birçok avantaj sunuyor

Hyundai'de tanıtım zamanı

Yeni i20, sahip olduğu birçok özellik ve konforla bu araca sahip olmak isteyenlere birçok avantaj sunuyor

18 Kasım 2014 Salı 00:11
Hyundai'de tanıtım zamanı
banner404
ALANYA'DA bulunan Hyundai Alanses Otomotiv tarafından yeni i20 model otomobilin tanıtımı gerçekleştirildi. Hyundai Alanses Otomotiv Satış Müdürü Berna Kanbolat, yeni i20'nin akıcı tasarım felsefesinin Türkiye’deki ilk üyesi olduğunu söyledi. 30 Kasım'a kadar i20 ile tanışmak isteyen herkesi test sürüşüne davet eden Kanbolat "Yeni i20, eşsiz çizgiler ve estetik dış görünüme sahip. Sürücü odaklı kokpit ve yüksek kaliteli kabinin yanında yeni i20, segment sınırlarını zorlayan ferahlığa da sahip. Sınıfının ötesinde yüksek donanım seviyesi bulunan yeni i20'nin tasarımı Almanya’da, üretimi ise büyük yatırımla Türkiye’de yapılıyor. Hyundai’nin Getz modelinden sonra piyasaya sunduğu i20 ise Avrupa’da oldukça popüler olarak markanın bu bölgede iddiasını sürdürmesi için önemli bir rol oynadı. Karakteristik altıgen ızgarası, yüksek donanım seviyesi ve pratik kullanım özellikleriyle müşterileri tarafından oldukça beğenilen i20, 2014 yılında bambaşka bir kimlikle sevenlerinin karşısına çıkıyor.
Yeni nesil i20, Türk tüketicisini ilk olarak dış tasarımıyla etkilerken, iç mekan kalitesiyle de kendine hayran bırakacak. Ayrıca ergonomisiyle de kullanım rahatlığını hissettirecek. Yumuşak dokulu malzemelerden oluşan kokpit aracın kalite hissini arttırırken, krom ve piyano siyahı boyalı parçalar da sportif ambiyansı destekliyor. Yeni i20 ferah ve konforlu yapısıyla da hem şehiriçi, hem de şehirdışı yolculuklarda beklenenden fazlasını karşılayacak. Hyundai’ın üçüncü B-segment otomobili olan yeni i20, eskisine göre daha uzun, geniş ve kaliteli bir gövdeye sahip. Tamamen yeni bir platform üzerinde inşa edilen otomobil, markanın karakteristik çizgisi olan akıcı tasarım 2.0, en yeni temsilcisi durumunda. Altıgen ızgara, LED entegre ön farlar, geniş hava girişli ve difüzörlü sportif tamponlar, tasarımda olduğu kadar sürtünme kat sayısının azaltılmasında etkili olan arka stoplar, yeni i20’nin başlıca yenilikleri. Bunun yanında daha fazla alan yaratmak için aks mesafesi eskisine göre 45 milimetre uzatılarak toplamda 2 bin 570 milimetreye ulaştı. Sınıfında iddialı bir iç mekana sahip olan yeni i20, bin 892 milimetre kombine ön ve arka bacak mesafesiyle 301 litrelik bagaj kapasitesiyle genç kullanıcılar kadar ailelerin kullanımına da olanak sağlıyor. Yeni i20, segmentinin sınırlarını aşarak kendinden daha büyük araçlara gönderme yapıyor. Örneğin, viraj içlerini aydınlatan statik dönüş farları, yokuş kalkış destek sistemi ve ESP’nin daha etkin kullanımını sağlamak adına kullanıcı tepkilerini yönlendiren Araç Stabilite Yönetim Sistemi’yle (VSM) Hyundai i20, B-segmentinde öne çıkan bir model olarak dikkat çekiyor. Yukarı doğru hareket eden panoramik cam tavan istendiği zaman tamamen açılarak yine sınıfında bir ilke imzasını atıyor. Yeni i20, sofistike tasarımını ve konforlu iç mekanını üç farklı motor seçeneği  manuel ve otomatik şanzımanlarıyla destekliyor. Benzinli Kappa motorların yanısıra ekonomik 1.4 litrelik dizel motor da yeni i20’de bulunuyor. Dayanıklılığı kanıtlanan bu motorlar bir önceki nesil i20’den alınarak yeni model için geliştirildi. Yeni nesil i20’nin sürüş deneyimi de geliştirilen özellikler arasında yer alıyor. Sürüş keyfini arttırmak adına ayarlanan süspansiyonlar, Avrupa yollarında test edilerek geliştirildi. Alp Dağları’nın zorlu virajlarında sayısız testlere tabi tutulan yeni i20, Güney Fransa’da güneşin yakıcı ışıkları altında gözlemlendi. Ayrıca aracın dondurucu soğukta neler yapabildiğini görmek için İskandinavya’da da kış testleri gerçekleştirildi. Tüm bu testler boyunca yeni i20, 0 ila 2 bin 500 metre arasında irtifalara ve eksi 35 ila artı 45 derece sıcaklık farklılıklarına maruz bırakıldı. Ayrıca Türkiye’de çeşitli yol şartlarında 270 bin kilometre test edilen yeni i20, Türk tüketicisinin beklentilerini karşılayacak" dedi.
'RAKİPLERİNDEN DAHA ÜSTÜN KILIYOR' 
Bir önceki nesliyle Türkiye’de kullanıcı ihtiyaçlarına cevap veren i20'nin aynı zamanda markanın pazardaki öncü modeli olmasıyla öne çıktığını belirten Kanbolat, "Akıcı tasarım felsefesi ve karakteristik altıgen ızgarasıyla kendine has bir kimliğe bürünen i20, artık daha modern, kaliteli ve iddialı bir şekilde Türk tüketicisinin karşısına çıkıyor. Hyundai’nin Almanya’daki Rüsselsheim Tasarım Merkezi’nde geliştirilen yeni i20, geriye doğru uzanan LED entegre projeksiyon tip ön farlarıyla sportif bir görünüm sunarak otomobil tutkunlarının ilgisini çekmeye başlıyor. Yeni nesil altıgen ızgara ön tamponun alt kısmına doğru yerleştirilirken, alt kısmındaki hava girişleriyle de sportif hava desteklenmiş oluyor. Sis farlarının eskisine göre daha uzun tutulması, aracın ön kısmında farlarla bütünlük sağlamasına da imkan tanıyor. Kapıların üzerindeki çıtalarla modern görünüm elde edilirken, parlak siyah C sütunu da aracın akışkan tasarımını destekliyor. Daha yüksek omuz çizgisine sahip olan yeni i20, şık görünüme sahip arka stoplarıyla estetik tasarımını devam ettiriyor. En az ön kısımdaki kadar sportif bir havaya sahip arka tampondaki difüzör ise özellikle genç kullanıcıların ilgisini çekecek. Yeni i20’nin çift tonlu, alaşımlı 16 inç jantları da hemen ilk bakışta dikkatleri çekiyor. Panoramik cam tavan ise yeni i20’yi segmentinden ayrıştırıyor. Yeni i20 ile birlikte müşteriler, dört farklı iç mekan rengine de kavuşmuş olacak. B-segmenti bir otomobile göre oldukça ayrıcalıklı bir seçenek olan bu iç mekan renkleri, yeni i20’ye çok daha modern ve ferah bir görünüm sağlıyor. Çift tonlu kombinasyonlardan oluşan kahve, bej, gri ve siyah renkli iç mekan renkleri, yeni i20’yi rakiplerinden daha üstün kılıyor. Bu şık kombinasyonları dış kısımdaki dokuz farklı renkle destekleyen i20, kullanıcılarına kaşmir kahve, mercan, kurşun gri, alev kırmızı, kutup beyazı, çakıl gri, resif mavi, derin mavi ve mika siyahı sunuyor. Tüm bu bileşenlerin bir araya gelmesiyle birlikte yeni i20, premium bir otomobil havasına bürünüyor. Hyundai mühendisleri otomobilin sadece renk kombinasyonunu değil, aynı zamanda iç mekandaki tüm ekipmanların konfor odaklı olmasını öncelikli hedef olarak belirledi. Üstün teknoloji ışığında üretilen yeni i20, sahip olduğu fonksiyonel gösterge sayesinde rahat yolculuklar yaşanmasına olanak sağlıyor" şeklinde konuştu. 
KONFOR VE KOLAYLIK İ20'DE
Yeni i20'nin sportif öğeleriyle genç kullanıcıların yanında sofistike tasarım çizgisi ve geniş iç mekanıyla ailelerin de kullanımına olanak sağladığını dile getiren Kanbolat, "Genişleyen kabinle birlikte beş kişinin rahatlıkla yolculuk etmesi yeni i20’nin sunduğu en büyük avantajlardan biri. Eskisine göre daha büyük olan yeni platform, toplam olarak 2 bin 570 milimetre aks mesafesine sahip. Bu rakam yine bir önceki nesilden tam tamına 45 milimetre daha uzun olduğu anlamına geliyor. Ergonomik kabini sayesinde rakiplerine meydan okuyan otomobil, oldukça yeterli bir baş mesafesi sunuyor. Çünkü yeni i20’nin arkadaki baş mesafesi tam 978 milimetre. Bir önceki i20’ye kıyasla ön koltuklarda 33 milimetre daha fazla baş mesafesi sunan otomobil, 24 milimetre daha fazla diz mesafesi sunuyor. Yeni i20’nin bagaj hacmi 301 litre. Her iki arka koltuk istendiği an tek olarak yatırabiliyor. Bu da ihtiyaca göre daha fazla yükleme alanı oluşturulmasına olanak sağlıyor. Ön tarafta oturan yolcuların konforunu arttırmak için ön kapılarda 1 buçuk litrelik içecek şişesinin sığabileceği saklama gözleri bulunuyor. Soğutma özellikli, ışıklı ve geniş hacimli torpido gözüne ek olarak her iki ön koltuğun arasında yer alan kol dayama da saklama gözüne sahip. Kol dayamanın hemen önünde yer alan kutu içecek tutacağı ve telefon saklama yeri, yeni i20’nin pratik ve fonksiyonel özelliklerinden sadece birkaçı. Hyundai, i20’deki ferah ve geniş iç mekanı desteklemek adına birtakım ayrıcalıklı donanımlara yer verdi. Panoramik cam tavan sayesinde temiz havayı iç mekanda hissetmenin yanısıra güneşin ışınlarını modern kabine doldurmak için sadece bir butona dokunmak yeterli. Panoramik cam tavan, istendiği an yukarı doğru hareket ederken, geriye doğru açılarak doğal ve temiz havanın yolculuk boyunca elde edilmesine imkan tanıyor. Kokpitin ve kapı döşemelerinin yumuşak dokusu (Soft Touch) otomobile premium bir hava ve üstün kalite hissi depoluyor. Piyano siyahı parlak boya ve krom malzemelerle desteklenen iç mekan böylelikle kusursuz bir görünüme kavuşmuş oluyor. Üst donanım paketinde sunulan bluetooth ve navigasyon da otomobilin en ayrıcalıklı özelliği arasında. Fakat tüm donanım seviyelerinde USB/AUX girişi sınırsız müzik keyfi için standart olarak sunuluyor. Yeni i20’nin konsol tipi sürücü kol dayama bölümüyle de sürüş esnasında konfor sağlanırken, elinizin altında bulundurmak istediklerinizi saklayabileceğiniz bir göz de sunuyor. Yeni i20’nin 7 dokunmatik ekranlı müzik sistemi sayesinde tek bir dokunuşla eğlenceyle buluşuluyor. CD, DVD, MP3 çalar ile sürücüler ister müzik dinleyebilir, isterlerse film izleyebilirler. Ayrıca bluetooth ile telefonları yeni i20’ye entegre edip istenilen müziği dinleyebilmek veya telefon görüşmelerini gerçekleştirmek mümkün. Navigasyon programı ile yeni i20 kullanıcıları yeni yerler keşfetme imkanının yanısıra gidilmek istenen yerlere kolaylıkla erişebiliyor. SD kart okuyucu ile yeni i20 ekstra bir bağlantı imkanı daha sunuyor" diye konuştu.
'ETKİLEYİCİ SÜRÜŞ SUNUYOR' 
İçi ve dışıyla modern bir otomobil olan Yeni i20'nin dayanıklılığı kanıtlanmış benzinli ve dizel motorlarıyla da oldukça verimli bir sürüş vaat ettiğini söyleyen Kanbolat, "Hyundai, iki farklı ‘Kappa’ benzinli ve düşük yakıt tüketimi sergileyen CRDI dizel motorla ürettiği yeni i20’de Euro6 normlarını karşılamış oluyor. Hyundai’nin Avrupalı mühendisleri tarafından geliştirilen bu motorlar, daha düşük tork bandında verimli güç üretebilmesi için revize edildi. 1,2 litre ‘Kappa’ dört silindirli, 84 beygir gücündeki başlangıç seviyesi benzinli motor, düşük yakıt tüketimiyle beraber etkileyici bir sürüş sunuyor. Sadece beş ileri manuel şanzımanla sunulurken, ortalama olarak 4.8 litre yakıt tüketimi sergiliyor. Karbondioksit emisyonu ise 109 gram/kilometre.
1.2 litre motora alternatif olarak, performanslı benzinli i20 isteyen müşteriler, geliştirilmiş Kappa 1,4 litre, dört-silindirli 100 beygir gücündeki seçeneği tercih edebilir" dedi. 
'YAKIT EKONOMİSİ SAĞLIYOR'
Türkiye pazarında her geçen gün önemi artan dizel motorların B-segmentinde de oldukça önemli bir rol oynadığını dile getiren Kanbolat, "Düşük emisyonlu dizel motorlarını günden güne geliştirerek yeni ve kaliteli ürünlerinde kullanan Hyundai, aynı zamanda maksimum yakıt ekonomisini de beraberinde getiriyor. 90 beygirlik 1,4 litrelik ünite, minimize edilmiş emisyon değeriyle de çevreci bir tutum sergiliyor. 90 beygir güç üretebilen dizel motor, 240 numara ile segmentinin en iyilerinden bir tork değerine sahip. Ekonomik dizel motor sadece altı ileri manuel şanzımanla sunuluyor. Performansı tatminkar olan dizel motor, yakıt tüketiminde de yaklaşık yüzde 10 civarında azalmayla ortalama olarak 3.9 litreye ulaşıyor" şeklinde konuştu. 
'SESSİZ SÜRÜŞ SAĞLIYOR'
Yeni nesil i20'nin beş ve altı ileri manuel şanzımanlarıyla beraber eskisine oranla daha yumuşak, sessiz ve etkileyici bir sürüş karakterine kavuştuğunu ifade eden Kanbolat, "Yakıt tüketimine de etki eden bu şanzımanlar aynı zamanda gösterge paneline yerleştirilen vites değiştirme uyarı sistemi sayesinde yakıt ekonomisine de katkıda bulunuyor diye konuştu.
'PRATİK MANEVRA İMKANI SAĞLIYOR'
Hyundai'nin Avrupa’daki araştırma ve geliştirme tesislerinde geliştirdiği yeni i20’yi değişik ısı farklılıklarında ve çeşitli yol kondüsyonlarında test ettiğini vurgulayan Kanbolat, "Yeni nesil i20 süspansiyon sisteminde önde MacPherson, arkada da yarı-bağımsız dikey torsiyon çubuğu kullanılıyor. Hyundai mühendisleri, otomobildeki konforu arttırmak ve yol tutuşunu güçlendirmek adına birtakım geliştirmeler yaparken aracın çok daha güçlü bir yapıya sahip olmasını sağladı. Yeni i20, daha rahat bir sürüş için direksiyon sistemini de değiştirdi. Yeni otomobilde kullanılan elektrik destekli direksiyon sayesinde en dar ve en sıkışık trafikte bile oldukça pratik bir manevra kabiliyeti elde ediliyor. Yeni i20, A sütunlarında birtakım yeniliklere yer veriyor. Gelişmiş, yüksek mukavemetli çelik kullanılarak üretilen A sütunları, daha ince, kısa ve dik olarak tasarlandı. Bu sütunlar, özellikle şehrin dar sokaklarında ve sıkışık trafikte üstün görüş açısı sağlıyor. Yeni i20 şık tasarımını sadece görsel bir şölen olarak kullanmıyor. Sürtünme kat sayısı 0,30 Cd’ye düşürülen otomobilin aerodinamik özellikleri de bir hayli dikkat çekici. Daha akıcı bir tasarım elde etmek için bir araya getirilen unsurlar arasında uzun motor kaputu, düşük tavan çizgisi ve keskin hatlar yer alıyor" dedi.
'YOLLAR ONUNLA DAHA GÜVENLİ' 
Yeni i20'nin yollardaki sürprizler karşısında, tüm yolcuları dört bir taraftan koruyan gelişmiş güvenlik donanımlarıyla donatıldığını aktaran Kanbolat, “Elektronik Stabilize Programı (ESP), aracın savrulmasına neden olabilecek durumlarda, her tekerlek için fren dağılımı ve tekerlek hızı gibi kontrolleri yaparak güvenli bir sürüş imkânı sağlıyor. ESP, tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor. ESP’nin regülasyonlar nedeniyle standart olacağı otomobil pazarında Hyundai‘yi rakiplerinden ayıracak olan bir diğer donanım ise Araç Stabilite Yönetim Programı (VSM). Asimetrik yüzey (kuru/ıslak) üzerinde meydana gelen ani fren ya da yön değişikliği esnasında aracın kontrollerini denetleyen sistem, güvenli bir sürüş için destek sağlıyor. Yeni i20’de standart olarak sunulan Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuş üzerinde oluşabilecek tehlikeli geri kaymaları önlemeye yardımcı oluyor. Yeni i20, lastik basınçlarında bir düşüş olduğunda kullanıcılarını uyararak güvenliklerini arttırmak için TPMS sistemini de standart olarak sunuyor. i20’de sunulan aktif ön koltuk başlıkları, kaza anında yolcunun boynuna daha yakın mesafede konumlanıyor. Böylece boyun yaralanmalarının önlenmesine etkin bir şekilde destek oluyor. 
Güvenliği en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanan i20'de standart olarak sunulan sürücü, ön yolcu ve elit donanım seviyesiyle sunulan yan ve perde hava yastıklarıyla da araç içerisinde koruma üst düzeyde sunuluyor. Arka park sensörleri de geri manevralarda veya aracı park ederken kullanıcılarına kolaylık sağlıyor ve yaklaşan nesneler konusunda uyarıyor. Viraj içini aydınlatan statik dönüş farları da, dönüşlerde ve virajlarda büyük kolaylık sağlıyor. Dönüş esnasında ekstra bir aydınlatma ile yol, daha da aydınlatılmış oluyor" şeklinde konuştu. 


DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 17.11.2014 23:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349