'Hocalı'yı unutturmayacağız'

AKP Antalya Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç, 26 Şubat 1992’de Azerbaycan’ın Dağlık Karadağ'ında Ermeni askerleri tarafından yapılan katliamı kınadı

'Hocalı'yı unutturmayacağız'
banner404
Haber: Alper KUTAY
ADALET
ve Kalkınma Partisi (AKP) Antalya İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına AKP Antalya Kadın Kolları Başkanı ve 5 ilçenin kadın kolları başkanları ile partililer katıldı. Toplantıda konuşan AKP Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç, Hocalı Katliamı'nın üzerinden 24 yıl geçtiğini söyledi. Hocalı Katliamı sırasında Hocalı’da yaklaşık 3 bin Azerbaycan Türkünün bulunduğunu söyleyen Özkoç, “Ermeniler 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gece 83 çocuk, 106 kadın ve 70’den fazla kadın olmak üzere toplam 613 kişi katletmiştir. Cesetler üzerinde yapılan incelemelerin birçoğunun yakılmış ve gözlerinin oyulduğu tespit edilmiştir” dedi.
'ÖZDE KARDEŞ İKİ MİLLETİZ'
İşlenen insanlık suçunun uluslararası arenada yankı bulması gerektiğini ifade eden Özkoç, yapılan katliamın kınanması gerektiğini söyledi. Hocalı’da yapılan katliamın insanlık nezdinde işlenilen bir suç olduğunu kaydeden Özkoç, “Azerbaycan ne bizim için sıradan bir devlet, ne de Azerbaycanlı kardeşlerimizde milletlerden bir millet değildir. Biz aynı dili konuşan, aynı inanca mensup, ortak bir tarihi geçmişi paylaşan, sözde değil, özde kardeş iki milletiz. Hocalı'da zulme maruz kalan Azerbaycanlı kardeşlerimizin acısını, Anadolu halkı yüreğinde hissetmiştir ve acısı ilk günkü tazeliğini korumaktadır. Bu katliamın failleri gerekli cezayı almadığı sürece o tazeliğini korumaya devam edecektir.
Düzenlenen basın toplantısı, katliamı anlatan kısa film gösterisinin ardından son buldu.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472