'Hobi Bahçesi' örnek oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği projeler örnek alınıyor. Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından Sosyo ve Kültürel Belediyecilik Uygulamalarında birincilik ödülü sahibi Hobi Bahçesi Projesi, ATSO üyelerine ilham kaynağı oldu

'Hobi Bahçesi' örnek oldu
banner404

ATSO Konut ve İşyeri Kooperatifi Meslek Komitesi Üyeleri, insanların gün geçtikçe kırsal alan isteği olduğuna dikkat çekip, Hobi Bahçesi'ni örnek göstererek, hazırladıkları Yaşam Köyü Projesi'ni ATSO yönetimine sundu. Kent yaşamının yorucu temposundan uzaklaşıp keyifli bir mola vermek isteyenler için Bahtılı Mahallesi'nde oluşturulan 'Hobi Bahçesi Projesi'nin model alınması, Menderes Türel yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi'nin kente doğru yatırımlar yaptığının bir göstergesi olarak değerlendirildi.
EMEKLİLERE TERAPİ
Hobi Bahçeleri Projesi ile 78 dönümlük alanda 348 hobi bahçesi emeklilere teslim edildi. 4.5 metrekare kapalı alanı ve 13.5 metrekarelik açık verandası bulunan hobi evi ile toplam 63 metrekare ekilebilir alana sahip bağımsız bahçelerde vatandaşlar, meyve, sebze, mevsimlik çiçek gibi her türlü tarımsal üretim yapabiliyor. Emekliler, şehrin stresi ve gürültüsünden uzaklaşarak, hobi bahçesi ile uğraşmanın kendilerine terapi gibi geldiğini söylüyor. Antalya Hobi Bahçesi Projesi'nde kullanıcıların aileleri ile de hoşça vakit geçirebileceği sosyal alanlar da mevcut. Çocuklar için oyun alanları, yarı olimpik yüzme havuzu, mescit, kafeterya, revir, yürüyüş parkuru, halı saha, rekreasyon alanları ve 96 araçlık otopark da projede yer alıyor.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zihni Yayla
Zihni Yayla - 6 ay Önce

Alanya HobbyBahce alani 2009 Bagimsiz Belediye Bsk. Adayi olarak bahtim acik olsaydi Oba Fidanligi olarak secim beyannamemde yer almisti.(Oncu fikirlerin hayat bulmasi zikir sahibine zor yetisir)

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472