banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Herkes vatandaşlık görevini yerine getirmeli

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Şevki Türktaş, yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için Alanya'da yaşayan seçmenlerden, vatandaşlık görevlerini yapmaları için sandığa gitmelerini istedi

GÜNCEL 08.08.2014, 21:10 08.08.2014, 20:08
Herkes vatandaşlık görevini yerine getirmeli
banner404

 BU seçimlerin Türkiye için çok önemli olduğunu söyleyen CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş, “Oylarını kime verirlerse versinler, sandığa gidenlere teşekkür ediyorum. Herkesin aklıselim olmasını bir kez daha hatırlatıyorum. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ulusal gazetenin birine, ‘Başbakan bundan sonra Bakanlar Kurulu Başkanı olur’ demiş. Bu ne demektir? Altında da ifade etmiş, toplantıyı rutin organize eden kişi konumuna getirecekler, Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilirse yine AKP Hükümeti’nin her şeyi olacak. ‘Her şeyi olacak’ diyorum, çünkü bizim anayasamıza göre CB’yi kimse yargılayamaz, sorgulayamaz, böylece yolsuzluklardan sorumlu olmayacak. Bu, Türkiye'de rejim değişikliğine gidiliyor demektir. Bunun için Türk seçmeninin aklıselim olması gerektiğini söylüyoruz” dedi.

‘İHSANOĞLU EN İYİ SEÇENEKTİR’
Türkiye Cumhuriyeti’nin artık birleştirici, bütünleştirici, insanları ayırt etmeyen, 76 milyon insanı TC vatandaşı gören bir Cumhurbaşkanı’na ihtiyacı olduğunu belirten Türktaş, “Başbakan Erdoğan ‘CHP’liler ezandan rahatsız oluyor’ diye buyurmuş. Eğer Cumhuriyet kurulmasaydı, eski düzen devam etse ve ülke işgal altında olsaydı, Türkiye'de kaç bayrak olacaktı, önce onu düşünsün. Türkiye'de gerçekten dinini yaşayan, ‘Elhamdülillah Müslüman’ım’ diyen herkes kendi borcunu öder. Bu ülkede ezandan rahatsız olan hiç kimse yok. Ezanı ve dini istismar eden insanlar var” diye konuştu.
Müslüman insanların yolsuzluk, ayakkabı kutusu, para kasalarıyla işinin olmayacağını ve olmaması gerektiğini vurgulayan Türktaş, “Tüm vatandaşlarımızı, 76 milyonu kendisi gibi sayan Ekmeleddin İhsanoğlu'na oy vermeleri için sandığa davet ediyorum” dedi.
Yorumlar (0)