banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Hayvanlarla terapi mümkün

Evcil hayvan beslemek insanları dinlendirir ve hayata pozitif bakmasını sağlar

GÜNCEL 21.07.2014, 21:42 21.07.2014, 20:53
Hayvanlarla terapi mümkün
banner404

 PINAR Pet Shop Sahibi Sedat Tunceri, evcil hayvan beslenen evlerin fertlerinin daha sağlıklı olduğunu söyledi. Sedat ve Pınar Tunceri çifti 2007 yılında başlayan akvaryum balığı hobisini 2011 yılında Pınar Pet Shop'a dönüştürdü. Saray Mahallesi, Hal Kavşağı Galatasaray Caddesi'nde faaliyet gösteren Pınar Pet Shop'ta tatlı ve tuzlu su balığı, papağan çeşitleri, muhabbet kuşu, egzotik kuş çeşitleri, kanarya, akvaryum ile kafes çeşitleri, evcil hayvan maması, aksesuarlar, ve tüm evcil hayvan malzemeleri satışa sunuluyor. Kısa sürede Pınar Pet Shop'u sektöründe zirveye taşıyan Tunceri çifti, akvaryum balığı üretimi de yapıyor. 

'MUTLULUĞU YAKALAR'
Evcil hayvan beslemenin insanları dinlendirdiğini ve hayata pozitif bakmasını sağladığını söyleyen Tunceri çifti şöyle konuştu: "Evde hayvan beslemek insana huzur verir. Huzuru yakalayan insan sağlığı, dolayısıyla mutluluğu da yakalar. Bir hayvana bakıyor olmak karşılıklı duygusal bir bağı sürdürebilmek insanı yeniler. Evde bir canlı olması insanı kendine bakmaya yönlendirir. Çünkü insan kendisine bakmıyor. Kendini umursamıyor. Bütün rahatsızlıklar için hayvan beslemek yararlıdır. Ne olursa olsun hayvanlar insana pozitif bir duygu veriyor.
HAYVANLARLA TERAPİ
İster kedi ya da köpek, ister balık ister papağan olsun, hayvanlar sahiplerinin psikolojisine bürünür. Bu insan ve hayvanın birbirini tanımasıyla oluşan bir süreç. Bir müddet sonra insan ve hayvan birbirinin psikolojisini algılamaya başlıyor. Örneğin, kediniz ağladığınız zamanlarda gelip patisiyle yüzünüzü okşayabilir. Mırıl mırıl sesler çıkarıp sizdeki hüznü fark ettiğini hissettirebilir. Keyifli anlarınızda da hemen olumlu elektriği algılayıp daha neşeli bir hale gelir. Hayvanla terapi genelde otistik ya da düşük zekâlı hastaların tedavisinde kullanılıyor. Eğer kişinin evinde alzheimer hastası olmadan önce kedisi ya da köpeği varsa hastalıktan sonra onun varlığını yadsımıyor." 
Yorumlar (0)