banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Hayatıma kastım yok, kaskım var! ‘Hayatımı Kafama Takıyorum’

Alanya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri ‘Hayatımı Kafama Takıyorum’ sloganıyla motosiklet sürücülerine yönelik bir uygulama gerçekleştirdi.

GÜNCEL 08.07.2019, 15:54 08.07.2019, 22:39 Toygar Dim
Hayatıma kastım yok, kaskım var! ‘Hayatımı Kafama Takıyorum’
banner404

MOTOSİKLET gerek ekonomik olması, gerekse de trafikte zaman kazandırması bakımından insanların en çok tercih ettiği ulaşım araçlarından birini oluşturuyor. Herhangi bir kaza anında arabaya nazaran sürücüsünün daha korunaksız olması ise motosiklet sürücülerinin çok daha dikkatli olmalarını zorunlu kılıyor. Bu noktada sürücülerin alması gereken ilk güvenlik önlemi de şüphesiz ki kaskını takmak oluyor. Kask takmanın kazalarda sürücünün hayatını kurtarma ihtimalini yüzde 40, kafa yaralanmalarını ise yüzde 70 oranında azalttığı belirtiliyor. 
 

‘HAYATIMA KASTIM YOK, KASKIM VAR’
Antalya genelinde 11 bin polis ve jandarma ‘Hayatı Kafama Takıyorum’ sloganıyla uygulamalar gerçekleştiriyor. Alanya’da da emniyet güçleri bugün Atatürk Anıtı önündeydi. Uygulama kapsamında motosiklet sürücüleri durduruldu ve sürücülere bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Dim TV (dimtv.tv) mikrofonlarına konuşan motosiklet sürücüleri başlarından geçen kazaları anlattılar ve kasksız trafiğe çıkmanın ne denli tehlikeli olduğuna bir kez daha kendi deneyimlerinden yola çıkarak dikkat çektiler.

HABERİ DİM TV'DE İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

Yorumlar (0)