banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Hasta diye ailesi onu istemedi

Bir çift çocuk sahibi olmak için Tayland'da taşıyıcı bir anneye 11 bin 700 dolar ödedi. Taşıyıcı anne bir yerine iki bebek dünyaya getirdi. Bebeklerden biri sağlıklı diğeri ise, down sendromluydu

GÜNCEL 01.08.2014, 18:00 01.08.2014, 17:04
Hasta diye ailesi onu istemedi
banner404

AVUSTRALYA'LI bir çift çocuk sahibi olmak için Tayland'da taşıyıcı bir anneye 11 bin 700 dolar ödedi. Taşıyıcı anne bir yerine iki bebek dünyaya getirdi. Bebeklerden biri sağlıklı diğeri ise, down sendromluydu. 

SAĞLIKLI BEBEK ALINDI

Taylandlı annenin dramı bu doğumla birlikte başladı. Budist anne, bebeklerinden birinin Down sendromlu olduğunu hamileliği sırasında öğrendi. Avustralyalı çift, bebeği aldırmasını istedi. Ancak anne inançları gereği bebeği aldırmadı ve Gammy bebek bu şekilde dünyaya geldi.  Çift, bebeklerden sağlıklı olanını alıp, Gammy bebeği bıraktı. 

Taylandlı anne bunun üzerine ülkesindeki hayırseverlik kurumlarına kendisine yardım etmesi için başvurdu. 

HABER HIZLA YAYILDI

Avustralyalı çiftin Down sendromlu bebeği bırakmaları, ülkelerinde yazılı ve görsel basında hızla yayıldı. Gammy bebek için internette bir yardım kampanyası başlatıldı.

“HOPE FOR GAMMY” KAMPANYASI

İnternet üzerinde “Hope for Gammy”( http://www.gofundme.com/bxci90) adıyla başlatılan para toplama kampanyasına dünyanın farklı yerlerinden binlerce dolar geldi. Her saniye artan yardım son olarak 65 bin dolara yaklaşmış durumda. 

25 BİN DOLARA GEREK VARDI

Gammy bebeğin hayatta kalması için 25 bin dolara ihtiyacı vardı. 
Yorumlar (0)