Hasan Subaşı İğneli Fıçı'nın konuğu oldu

İyi Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Dim TV'de (dimtv.tv) Mehmet Ali Dim'in hazırlayıp sunduğu İğneli Fıçı programının canlı yayın konuğu oldu ve çarpıcı açıklamalar yaptı

Hasan Subaşı İğneli Fıçı'nın konuğu oldu
banner404

ALANYA’NIN yeni nesil kanalı Dim TV (dimtv.tv) ekranlarında her pazartesi günü saat 19.30 itibariyle izleyicisiyle buluşan, Anadolu Medyası Güçbirliği Platformu (AGP) Başkanı ve Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim'in hazırlayıp sunduğu İğneli Fıçı programının bu haftaki konuğu İyi Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı oldu. Dim TV (dimtv.tv) ekranlarında Mehmet Ali Dim’in sorularını yanıtlayan Subaşı, yerel seçim sürecine ve belediyeciliğe ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Dim TV izleyicilerinin interaktif sorularıyla katıldıkları, sadece Alanya değil tüm Antalya genelinden de izlenen İğneli Fıçı'da Subaşı'nın açıklamalarından satır başları şöyle: 
‘ESKİ DÖNEMLERDE DAHA ÖZGÜRDÜK’

“Siyaset hep aynı siyaset. Ama bir zamanlar siyasi kararlar almak çok kolay değildi. Çok ciddi tartışmalar gerektirirdi. Fakat şimdi öyle olmuyor. Bir takım projeler zaten yukarıdan geliyor. Dolayısıyla uygun görülen projeler uygulanıyor. Artık yerelde proje üretmeniz ve dahi uygulamanız mümkün değil. Gerek meclis, gerek belediye eski dönemlerde daha özgürdü.

‘BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ ZORLAŞTIRDI’

Büyükşehir Yasası, belde belediyelerini yok etti. Yerel yönetimler demokratik birimlerdir. İnsanlar demokrasiyi belediyelerde öğrenir. Büyükşehir Yasası ile birlikte köyleri ve beldeleri yok ettik. Dolayısıyla açıkça şunu söyleyebiliriz ki, Antalya Büyükşehir Belediyesi bütün yerel hizmetleri zorlaştırmıştır. Bütün para büyükşehirde toplanmıştır ancak sorunlar çözülemez hale gelmiştir. Bugün Antalya’da büyükşehire belediye başkanlığı yapan herhangi birinin çok sağlıklı bir hizmet verme imkanı yoktur. Ya bu yasa değişmelidir ya da bu yasa geçerli olacaksa geniş alanlar illere bölünmelidir. Alanya da bu illerden biri olmalıdır. Onun dışında lokal olarak altyapı, ulaşım ve fiziki altyapı anlamında Büyükşehir'in faydaları vardır elbette lakin onun dışında bir faydası var diyemeyiz.

‘İLÇELERDE GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR’

Aksu’da CHP ittifak görüşmelerini beklemeksizin adayını açıkladı. Halbuki İyi Parti aday çıkarmalıydı. Kepez’de benzer bir süreç söz konusu. Alanya’ya gelince partinin yetkili kurullarında görevli değilim. Fakat Abdullah Sönmez'in de aday olduğunu biliyorum. Başka bir adayın üzerinde de konuşulduğunu duymadım. Kendisi benim dönemimde belediye başkanlığı yapmış, çalışkan bir arkadaşımızdır.

‘MUHİTTİN BÖCEK BAŞARILI OLACAKTIR’

Bugünkü sistem 50 artı 1 üzerine kurulu bir sistem. Zira baktığımız zaman bütün hükümeti kullanan AK Parti, daha iyi işbirliği için başka bir parti arıyor. Dolayısıyla da diğer partilerin ittifak yapması kadar doğal bir şey olmuyor. Muhittin Böcek’i eskiden beri tanıyorum. Konyaaltı'nda başarılı bir belediyecilik yaptı. Hem köyde hem kırsalda önemli deneyim edinmiş bir arkadaşımızdır. Eğer bunlar arasında bir bağ kuramazsanız iyi siyaset yapamazsınız. Eğer kazanırsa, doğru bir yönetim tarzı uygularsa, çok başarılı olabilecek bir aday. Bizler de kendisini destekleyeceğiz."

SİPAHİOĞLU SÜRPRİZİ
Subaşı, bir Dim TV izleyicisinin "İyi Parti'nin adayı neden Abdullah Sönmez? Alanya'da bir Hasan Sipahioğlu faktörü var. Hasan Bey'e adaylık teklifiyle gidildiği konuşuldu. Bu konunun iç yüzü nedir?" şeklindeki sorusu üzerine "Hasan Bey, sevdiğimiz, saydığımız, değerli bir arkadaşımız. Tek aday çıktı, o da Sönmez" dedi ve net bir yanıt vermedi. Siyasi kulisler, Sipahioğlu ismiyle hareketlendi.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner534

banner518

banner481

banner472

banner479

banner536