banner452

banner449

banner552

banner481

banner472

Haftalık burç yorumları (19-25 Kasım 2018 astroloji)

Kasım ayının önemli haftalarından birindeyiz. Güneş bu hafta Akrep burcundan ayrılıp Yay burcuna geçecek. Geçer geçmez de Ay ile karşı karşıya gelerek Dolunay dediğimiz gökyüzü olayını meydana getirecek. AstroLogos Kurucusu Burcu İnci’den Koç, Boğa, Yengeç, İkizler, Aslan, Başak, Terazi, Kova, Akrep, Yay, Oğlak, Balık Burcu yorumları…

GÜNCEL 19.11.2018, 09:06
Haftalık burç yorumları (19-25 Kasım 2018 astroloji)
banner404

TEMEL enerji kaynağımız, Güneş, 22 Kasım’da Yay burcuna geçiyor. Kış mevsimi başladı. Yay burcu döneminde doğanlar hayata keyifle ve neşeyle bakmayı seven genelde olumlu, mutlu insanlardır. Yönetici gezegenleri Jüpiter’dir. Bu yıl Yay burcundakiler için şanslı bir yıl olacak çünkü Jüpiter bu yıl Yay Burcunda seyahat edecek. Yayları bereket, şans dolu bir bekliyor…
Bu haftanın bir diğer önemli haberi, 23 Kasım İstanbul saati ile sabah 08:43’te, 0° İkizler burcunda Dolunay meydana gelecek. Dolunay anının yükseleni de Yay burcu olduğundan, Yay ve İkizler burcunda olanlar için çok kuvvetli bir Dolunay olacağa benziyor. Hayatınızın akışı, ilişkiniz, işiniz, temel sorumluluklarınız kısaca sizi diğer insanlardan ayıran ve hayatınızın akışını oluşturan her konuda önemli bir dönemi geride bırakıp yepyeni bir döneme başlama isteği içerisinde olabilirsiniz. Astrolojide, Dolunay dönemleri kuvvetli enerji değişimlerini simgelerler, hatta gezegenlerin konumları itibari ile biraz gerginliği ve zıtlığı ifade ederler. Bu açıdan bakıldığında geride bırakmanız gerekenler için biraz emek sarf etmeniz gerekebilir. Dolunayın burçlar üzerindeki olası etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…
Sağlık, huzur, mutluluk, aşk dolu bir hafta dilerim.
Yükselen Koç:
Sevgili Koçlar, yükselen burcunuzun derecesine göre değişmekle beraber, bu Dolunayda sizin için maddi konular önem kazanabilir. Hem kendi emeklerinizle kazandıklarınız hem de ailenizden size gelecek destek konusunda çevrenizdekilerden destek alabilir veya tam tersi yanlış yönlendirildiğinizi düşünerek bir dönemi sonlandırma kararı alabilirsiniz.
Yönetici gezegeniniz, Mars, halen Balık burcunda seyahat ediyor. Yaşam enerjinizde ve duygularınızda salınımlar yaşıyor olabilirsiniz.
Fıtratınızda çok olmasa da, ilişkiniz, evliliğiniz veya varsa ortaklığınız ile ilgili konularda dengeleri yakalamak ve orta yolu bulmak için çaba gösterebilirsiniz.
Yükselen Boğa:
Sevgili Boğalar, bu hafta yaşanacak Dolunay’ın sizin için etki alanları ilişkiniz, evliliğiniz veya ortaklığınız olabilir. Dolunaylar aslında çok kuvvetli farkındalık ve kapanış enerjileridir. Bir dönemi kapatıp veya bir durumu farkında vararak yeni kararlar alabilirsiniz.
Merkür’ün Retro hareketi ile özellikle ailenizle paylaşmanız gereken miras konuları veya ortak ödemelerle ilgili, geçmişte yaşanmış konular tekrar gündeminiz olabilir. Retro dönemlerinin de amacı zaten tam olarak budur; geçmişte konuşulmuş ama çözüme ulaşmamış konuları çözüme ulaştırmak.
Yükselen İkizler:
Sevgili İkizler, bakış açınız hızlı değişkenlik gösterse de her zaman etrafınızda insan olmasını tercih eden bir yapınız var. Güneş sizin tam zıttınız olan Yay burcuna geçiş yapacak bu hafta. Aslında sizin içinde önemli bir dönemin başlangıcı. Bu hafta Dolunay’ın başrol oyuncularından biri sizsiniz. Dolunayın da etkisiyle, hayatınız ve ilişkiniz, evliliğiniz, ortaklığınız hakkında farkındalıklar ve kararlar almak ihtiyacı içerisinde olabilirsiniz. Eski ilişkileriniz de kafanızı tekrar karıştırabilir. Her durumda etraflıca düşünüp, mühim bir karara imza atmadan önce Merkür Retro döneminin bitmesini beklemenizi tavsiye ederim.
Hayatınızı istediğiniz gibi konumlayabilmek için bir ara dönemde olduğunuzu düşünüp, kendinizi nerede görmek istediğiniz ile ilgili önemli farkındalıklara varabilirsiniz.
Yükselen Yengeç:
Sevgili Yengeçler, hep söylediğim gibi 2019 yılındaki tutulmalarla birlikte hayat size bambaşka yollar çizip, sizi çok farklı yerlere getirebilir. İyi mi, kötü mü bunu kimse bilemez. Fakat unutmamak gerekir ki başımıza ne gelirse gelsin, bizim yüksek faydamız için olur ve bizi istediğimiz daha mutlu hayata hazırlar.
Bu hafta yaşanacak dolunayda sizin için konu arkadaş ilişkileriniz ve aşk hayatınız olacak gibi duruyor. Duygularınızı arada kalmış hissedebilirsiniz, beklenmedik bir kararla yeni bir arkadaş çevresine girebilir veya bir arkadaş çevresinden çıkmaya karar verebilirsiniz. Aşk hayatınızda şanslı gelişmelerin olması büyük olasılık.
Yükselen Aslan:
Sevgili Aslanlar, sizin için etkili değişikliklerin olduğu 2 yıllık bir süreçten çıktınız. Hayatınız belki de hiç tahmin etmediğiniz biçimde yeniden şekillenmiş olabilir. Aileniz, yuvanız ve iş hayatınız ile ilgili gelişmeler bir süredir sizi meşgul ediyor. Yaz döneminden beri süre gelen gelişmeler sizi karar almaya ve yeni bir düzene geçmeye zorlayabilir. Dolunayın sizin için temel konusu da iş hayatınız ve aileniz olacak. Bu hafta Merkür’ün Retro hareketine geçmesi ile, daha önce aile meclisinde veya aşk hayatınızda yaşanmış konular tekrar gündeme gelebilir. Bu sefer kesin çözümlere ulaşmadan tartışmaların üstünü örtmemenizi tavsiye derim.
Yükselen Başak:
Sevgili Başaklar, bu hafta yaşanacak Dolunay’da iletişim konularına dikkat etmenizi tavsiye ederim. Hem kendi iletişim dilinizi hem de iletişim kanallarınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Kardeşleriniz ve çok yakın dostlarınız ile ilgili önemli bir farkındalığa ulaşıp, yeni bir döneme başlayabilirsiniz. Vakit ayırmak ve koşuşturmaya yetişmek konusunda daha planlı olabilirsiniz.
Yönetici gezegeniniz Merkür’ün bu hafta Retro hareketine başlaması ile birlikte, aileniz ve yuvanız ile ilgili konularda, tam olarak çözüme kavuşmamış tartışmalar tekrar gündem olabilir.
İlişkiniz, evliliğiniz veya ortaklığınız hakkındaki gelişmelerde duygularınız hızlı değişkenlik gösterebilir.
Yükselen Terazi:
Sevgili Teraziler, bu hafta yaşanacak Dolunay ile kendi emekleriniz ile kazandığınız gelirleriniz hakkında yeni gelişmeler oluşabilir. Jüpiter’in de eşlik etmesi ile şans yanınızda olacak gibi duruyor. Tabii bu arada ailenizden maddi konularla ilgili aldığınız destek de değişkenlik gösterebilir. Süreci devam bir davanız veya mahkeme konunuz varsa, haber çıkması yüksek ihtimaller arasında.
Venüs halen sizin burcunuzdaki yolculuğuna devam ediyor. Venüs Terazi burcunun yönetici gezegeni de olduğundan, size özellikle estetik ve ikili ilişkiler konusunda yüksek enerji veriyor. Estetik kaygılarınıza her zamankinden biraz daha önem veriyor olabilirsiniz. Daha önceleri Venüs Retro hareketi yaptığından bu tarz operasyon için doğru zamanda olmadığımızı belirtirken, önümüzdeki hafta itibari ile biraz daha doğru zamanların geldiğini belirtmeliyim.
Yükselen Akrep:
Sevgili Akrepler, bu hafta cuma günü Güneş sizin burcunuzdan çıkıp, komşunuz Yay burcuna geçiş yapıyor ve geçer geçmez Ay ile karşı karşıya gelerek Dolunay dediğimiz, Ay Güneş karşıtlığını meydana getiriyor. Kendiniz, hayatınızın akışı ve ilişkiniz hakkında gelişmeler olabilir. Bir dönemin kapandığına kanaat getirip yeni başlangıçlara yelken açabilirsiniz veya önemli bir farkındalıkla bir ilişkinizi yeni bir boyuta taşımak isteyebilirsiniz.
Maddi konularda, kendi emeklerinizle kazandığınız gelirlerinizde Jüpiterin bereketi ve bolluğu bu yıl üzerinizde olacak fakat unutmamak lazım ki gökyüzü iki yönlü çalışır, bir anda harcamalarınız da artış gösterebilir.
Yükselen Yay:
Sevgili Yaylar, güneş bu hafta sizin burcunuza geçiş yapıyor, sizin döneniminiz başlıyor. Önümüzdeki bir yıl boyunca sizin için önemli olacak konular hakkındaki ipuçlarını, yeni Güneş döngüsü döneminde yaşayacaklarınızla toplayabilirsiniz.
Bu hafta yaşanacak Dolunay ile birlikte hayatınızın ve eğer varsa ilişkinizin farklı bir dönemi başlayabilir. Bir dönemi kapatıp, yepyeni kararlarla, yepyeni dönemlere başlayabilirsiniz. Bu Dolunay sizin için çok önemli olabilir çünkü Dolunay anının da yükseleni Yay burcu. Yani çok kuvvetli etki alacak burçların başında geliyorsunuz.
Astrolojide etkisinin en pozitif olduğu düşünülen gezegen Jüpiter’dir. Şans, bolluk, bereket getirir. Kişiyi geliştirir, sanki gökyüzü koruması altına alır. Jüpiter geçtiğimiz haftalarda Yay burcuna geçti…Yani 12 ay boyunca gökyüzü koruması altındasınız. Tabii, Yay burcunun yönetici gezegeni de olduğu için, bu etki sizin için çok yoğun olacaktır.
Yükselen Oğlak:
Sevgili Oğlaklar, yükselen burcunuzun derecesine göre değişiklik göstermekle beraber bu hafta yaşanacak Dolunay da arkadaş çevreniz, aşk hayatınız ile ilgili konularda yeni farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Kaygı ve korkularınız da bu farkındalığın içerisinde yer alabilir. Yeni kararlar almak ve düzeni tamamen değiştirmek için doğru bir dönemde değiliz, bu sebeple biraz bekleyip daha uygun enerjiler altındayken bu kararları uygulamanızı tavsiye ederim.
Önümüzdeki yıl yaşanacak tutulmalarda başroldesiniz, bu sebepler Yengeçler gibi hayatınızın değişim sürecine hazır olmanızda fayda var. Zaten son bir yıldır Satürn’ün güçlü terbiyesi altındasınız, önümüzdeki yıl da tutulmalar ile bu sürecin meyvalarını alacağınızı temenni ediyorum. İlişkiniz, evliliğiniz, ortaklığınız temel gündem konularınız arasında olacaktır.
Yükselen Kova:
Sevgili Kovalar, hobileriniz, yurt dışı planlarınız, eğitim almak istediğiniz konularla ilgili girişimlerinizin sonuçlarını elde edebileceğiniz, bazı gerçeklerle yüzleşebileceğiniz bir Dolunay haftasındasınız. Büyük hayat planlarınızın değiştiğini, yeniden şekillendiğini hissedebilirsiniz.
Kardeşleriniz, çok yakın dostlarınız ve akrabalarınız bu hafta gündeminizde olabilir. kendi hayat planlarınız ve onların istekleri arasında sıkışmış hissedebilirsiniz.
Aktif bir iş hayatınız varsa, önümüzdeki 1 yıl boyunca işlerin yolunda gitmesi ve gayet bereketli bir dönem geçirmeniz yüksek ihtimal.
Toplum içerisindeki yerinizde de olumlu gelişmeler yaşanabilir. 
Zorlu 2 yılın ardından, biraz eğlenmek ve hayatın keyfini deneyimlemek konusunda gökyüzü yanınızda olmaya başlayacak…
Yükselen Balık:
Sevgili Balıklar, tüm burçlar içerisinde belki de en derin, en düşünceli en romantik burçlardan birisiniz. Neptün’ün uzun bir süredir burcunuz üzerindeki seyahati sebebi ile bazı gerçekleri sisli görüyor, hayatı çok d mantığınızla kurcalamadan gelişi gibi kabul ediyor olabilirsiniz. Bu hafta Neptün sizin burcunuzdaki Retro hareketine son vererek düz hareketine başlıyor. Bu da sizi biraz daha kontrollü davranmaya teşvik edebilir. Hayal dünyanızdan çıkıp gerçekleri görmek için bir süreye daha ihtiyacınız olabilir. Hayatınız ile ilgili çok önemli kararları almadan biraz beklemek faydalı olacaktır.
Mars’ın da sizin burcunuza geçmesi ile birlikte kendinizi biraz daha yapmak istediklerinizi gerçekleştirmek konusunda istekli ve enerji dolu hissedebilirsiniz. Tabii duygusal olarak inişli, çıkışlı bir dönemde sizi bekliyor olabilir.
Dolunay ile birlikte, büyük hayat planlarınızda bazı dönemleri tamamen kapatıp, geri dönmemek üzere zihninizden uzaklaştırabilirsiniz. Hobileriniz ve yurtdışı meseleleriniz için doğru bir dönemdesiniz.

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
Alanya'da Ayşenur'un intiharına sebep olan amca oğlunun serbest kalmasını nasıl değerleniriyorsunuz?
Alanya'da Ayşenur'un intiharına sebep olan amca oğlunun serbest kalmasını nasıl değerleniriyorsunuz?
banner384
Namaz Vakti 07 Aralık 2019
İmsak 06:25
Güneş 07:50
Öğle 12:54
İkindi 15:26
Akşam 17:48
Yatsı 19:08
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 13 27
2. Fenerbahçe 14 25
3. Başakşehir 13 25
4. Beşiktaş 13 24
5. Trabzonspor 13 23
6. Alanyaspor 13 22
7. Malatyaspor 13 20
8. Galatasaray 13 20
9. Göztepe 13 17
10. Denizlispor 13 17
11. Çaykur Rizespor 13 17
12. Gaziantep FK 13 16
13. Gençlerbirliği 14 14
14. Konyaspor 13 13
15. Kasımpaşa 13 12
16. Antalyaspor 13 12
17. Ankaragücü 13 9
18. Kayserispor 13 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 13 27
2. Erzurum BB 13 24
3. Bursaspor 13 23
4. Ümraniye 14 22
5. Akhisar Bld.Spor 13 22
6. Keçiörengücü 13 21
7. Menemen Belediyespor 13 21
8. Fatih Karagümrük 13 19
9. Balıkesirspor 13 18
10. Altay 13 16
11. Giresunspor 13 16
12. İstanbulspor 13 15
13. Adana Demirspor 13 15
14. Boluspor 13 11
15. Osmanlıspor 13 10
16. Altınordu 13 10
17. Adanaspor 13 9
18. Eskişehirspor 14 5
Takımlar O P
1. Liverpool 15 43
2. Leicester City 15 35
3. Man City 15 32
4. Chelsea 15 29
5. Wolverhampton 15 23
6. M. United 15 21
7. Crystal Palace 15 21
8. Tottenham 15 20
9. Sheffield United 15 19
10. Arsenal 15 19
11. Newcastle 15 19
12. Burnley 15 18
13. Brighton 15 18
14. Bournemouth 15 16
15. West Ham 15 16
16. Aston Villa 15 15
17. Southampton 15 15
18. Everton 15 14
19. Norwich City 15 11
20. Watford 15 8
Takımlar O P
1. Barcelona 14 31
2. Real Madrid 14 31
3. Sevilla 15 30
4. Real Sociedad 15 26
5. Athletic Bilbao 15 26
6. Atletico Madrid 16 26
7. Getafe 15 24
8. Valencia 15 23
9. Osasuna 15 22
10. Granada 15 21
11. Levante 15 20
12. Villarreal 16 19
13. Real Betis 15 19
14. Deportivo Alaves 15 18
15. Real Valladolid 15 18
16. Eibar 15 15
17. Mallorca 15 14
18. Celta de Vigo 15 13
19. Espanyol 15 9
20. Leganés 15 6
banner440
banner545