banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Hafta sonu havalar nasıl olacak? Bu bölgeler dikkat!

İstanbul'da ve yurt genelinde hafta sonu havalar nasıl olacak? Hafta sonunun gelmesiyle birlikte plan yapan vatandaşlar hava durumunu merak ediyor. Peki hava bugün ve yarın nasıl olacak?

GÜNCEL 02.06.2018, 10:03 Şerife Çoban
Hafta sonu havalar nasıl olacak? Bu bölgeler dikkat!
banner404

GEÇTİĞİMİZ hafta yaşanan sağanak yağış birçok yerde kendini güneşli havaya bıraktı. Özellikle son 2 gündür hissedilen sıcak hava hafta sonu da Türkiye'nin birçok bölümünde etkisini gösterecek. Bugün Türkiye'nin batı tarafı güneşli hava etkisi altındayken Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sağanak yağış görülecek. Pazar günü de havalarda herhangi bir değişim yaşanmayacak. Fakat Karadeniz Bölgesi'nde etkili olan yağışın yarın azalması bekleniyor.

İstanbul'da bugün 26 derece ve parçalı bulutlu bir hava hakim olurken, Ankara'da hava sıcaklığı 28 derece olacak. İzmir'de ise sıcaklıkların 33 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Yarın ise İstanbul'da 26 derece ve parçalı bulutlu bir hava olacağı tahmin edilirken sıcaklıkların başkent Ankara'da 27 derece civarı olacağı öngörülüyor. İzmir'de ise sıcaklıkların 31 derece olması bekleniyor.

Yorumlar (0)