banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

GZP'de yol çilesi sürüyor

Gazipaşa'da devam eden yol çalışmaları sürücü, esnaf ve vatandaşları mağdur ediyor

GÜNCEL 21.07.2014, 21:55 21.07.2014, 21:01
GZP'de yol çilesi sürüyor
banner404
 GAZİPAŞA'DA devam eden yol çalışmaları sürücü, esnaf ve vatandaşları mağdur ediyor. Kahyalar Mahallesi, Shell Mevkii'ndeki yol çalışmaları vatandaşların tepkisine neden oluyor.  Çalışmaların oldukça yavaş ilerlemesi ve yolun belirli bölgelerde tek şeride düşmesi, trafik akışını tehlikeye sokarak zaman zaman kazalara neden oluyor. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde sürücüler zor anlar yaşıyor. Gazipaşa'nın deniz yolunda da durum farklı değil. Gazipaşa Belediyesi ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar, ağır aksak ilerleyince hem vatandaşlar hem de çalışmaların devam ettiği bölgedeki esnaflar duruma tepki gösterdi. 
'İMAJIMIZA ZARAR VERİYOR'
Yoldan kaynaklanan ciddi sorunlar yaşadıklarını belirten vatandaşlar, "Özellikle havalimanı kavşağında trafik felç durumda. Alanya ya da Anamur istikametinden gelen sürücüler, havalimanı yolunu bulmakta zorlanıyor. Uçaklarla tatile gelen turistler, yolun bu halini görünce havalimanını bir daha kullanmak istemiyor. Bu durum imajımıza zarar veriyor. Ayrıca bu yolda her an büyük bir kaza meydana gelebilir.  Üzücü olayların yaşanmaması için yetkililerin bir an önce bölgedeki çalışmaları tamamlaması gerekiyor" dediler.
'ÇALIŞMALARI HIZLANDIRIN'
Deniz yolundaki çalışmaların ise herkesi mağdur ettiğini söyleyen vatandaşlar, "Deniz yolu üzerinde bulunan esnaf aylardır mağdur durumda. Yol çalışmaları nedeniyle esnafın işleri durma noktasına geldi. Turizm sezonunun ortasındayız. Gazipaşa dışından çok sayıda turist ilçeye gelerek tatil yapıyor. Ancak deniz yolunu gören tatilcilerin Gazipaşa ile ilgili fikri bir anda değişiyor. Yolun bir an önce tamamlanması için belediye ekiplerinin çalışmaları daha da hızlandırması gerekiyor" diye konuştular.  
Yorumlar (0)