banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Güzel Sanatlar Lisesi açıldı

Türkler Güzel Sanatlar Lisesi, 2014-2015 eğitim öğretim yılında hizmete girecek. İlk etapta 25 öğrencinin alındığı okula ek kontenjanla yeniden alım yapılacak

GÜNCEL 22.07.2014, 09:27 22.07.2014, 11:33
Güzel Sanatlar Lisesi açıldı
banner404

 ALANYA Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Alanya’da eksikliğini hissettikleri “Güzel Sanatlar Lisesi”nin 2014-2015 eğitim öğretim yılında Türkler Mahallesi’nde açılacağını söyledi. Er, “Alanya’nın sosyal ve kültürel hayatına önemli bir katkı yapacak olan Türkler Güzel Sanatlar Lisesi’nin açılmasıyla orta öğretimde okul çeşitliliği artmış oldu” dedi. 

'ÖĞRENCİLERİ YÖNLENDİRİN'
Türkler Güzel Sanatlar Lisesi’nin müzik ve görsel sanatlar alanlarında yetenek sınavı ile öğrenci alacağını duyuran Er, “Okulumuzun görsel sanatlar bölümünde eğitim alacak olan öğrencilerimiz 4 yıl boyunca alanında uzman öğretmenlerle hem akademik alanda eğitim alacaklar, hem de yeteneklerini ortaya koyabilecekleri pek çok aktiveye katılma şansı yakalayacaklar. Öğrencilerimiz okul atölyelerinin yanı sıra dış mekân çalışmaları yapma şansına da sahip olacak. Okul içinde ve dışında çeşitli sergilere, yarışma ve festivallere katılma şansı olan öğrencilerimiz, sene sonunda profesyonel sanat ortamı için organize edilmiş mekânlarda çalışmalarını halka açık olarak sergileme fırsatı yakalayacak. Müzik alanında eğitim alacak olan öğrencilerimizin ise solfej, çalgı, toplu koro, müzik tarihi, armoni, kompozisyon ve yardımcı çalgı dersleri yanında öğrencinin fiziki ve müziksel işitme yapısına göre farklı enstrüman seçenekleri de bulunuyor. Öğrenciler okulda deneyimlerini farklı ortamlarda paylaşma imkânı da elde etmiş olacak. Güzel sanatlar eğitimi alan öğrencilerin yüksek öğrenim için önlerinde çok geniş bir tercih yelpazesi bulunuyor. Resim alanı öğrencileri resim öğretmenliği, iç mimarlık, güzel sanatlar fakülteleri, sanat ve tasarım fakülteleri, iç mimarlık ve çevre tasarımı gibi yetenekle alan birçok bölüme gidebiliyor.  Aynı şekilde müzik bölümü öğrencileri de müzik öğretmenliği, devlet konservatuarları, müzik teknolojileri, sanat yönetimi gibi alanlara geçiş yapabiliyor. Okulumuza yetenek sınavı ile ilk etapta 24 öğrenci alındı. 5-6 Ağustos'ta resim, görsel sanatlar ve müzik alanlarında yetenek sınavı ile ek öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Tüm okul ve velilerin bu iki alanda yetenekli olduğunu düşündüğü öğrencileri okulumuza yönlendirmelerini talep ediyoruz” dedi. 
Yorumlar (2)
umut hakan 5 yıl önce
iyi hoş da bi de hoca alsanız diyorum!
e malum o öğrencilere eğitim verecek hoca lazım!!
kert kaan güven 1 yıl önce
iyi