banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Güney’den bayram hediyesi

Oba ile Asmaca arasındaki 8,5 kilometrelik yolun asfaltına başladıklarını belirten Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Hedefimiz, Ramazan Bayramı'nda halkımızın asfalt yoldan evlerine ulaşmalarını sağlamak” dedi

GÜNCEL 20.07.2014, 23:35 20.07.2014, 22:42
Güney’den bayram hediyesi
banner404

 ALANYA’NIN en önemli grup yollarından birisi olan Oba ile Asmaca Mahallesi arasındaki 8,5 kilometrelik yolda asfalt çalışmaları başladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, hafta sonu, geçtiğimiz günlerde asfalt için altyapısı hazırlanan yola giderek çalışmaları başlattı. Yolun asfalt çalışmalarını Ramazan Bayramı’na bitirmeyi hedeflediklerini belirten Güney, “Antalya’dan gelen özel asfalt ekiplerimiz çalışmalara başladı. Hedefimiz, Ramazan Bayramı'nda halkımızın evlerine asfalt yoldan ulaşmalarını sağlamak. Bu aynı zamanda bizden halkımıza bir bayram hediyesi olacak. Bu yolun açılması için gerekli altyapısını hazırlayan eski Oba Belediye Başkanı, yeni dönemin Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Emin Hatipoğlu'na da teşekkür ederim” dedi.

‘ASFALTSIZ YOL KALMAYACAK’
Öte yandan, binlerce vatandaşın kullandığı Taşatan-Gören-Samsa-Kadıyakası-Gökbel güzergâhının asfaltlama çalışmalarının bu yıl yapılıp yapılamayacağına ilişkin bir soruya Güney, “Amacımız, bu yolu aynı güzergâhları takiben Gökbel Yaylası’na kadar bağlamak. Zaten Asmaca'dan Taşatan'a kadar olan 15 kilometrelik yolun asfalt çalışmalarını geçtiğimiz yıl tamamlamıştık. Geriye 20-25 kilometrelik bir bölüm kalıyor. Geçtiğimiz yıllarda İl Özel İdare'nin programında olan ve altyapısı tamamlanan bazı bölgelerimiz var. Bu bölgelerimizdeki çalışmaları tamamlayıp, olursa bu yıl, yetişmezse de önümüzdeki yıl kalan 20-25 kilometrelik Taşatan-Gören-Samsa-Kadıyakası-Gökbel güzergâhının asfaltlama çalışmalarını yapacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)