banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Gülen bedduası içinde seslendi

Fethullah Gülen son günlerde yaptığı sık açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Yaptığı son mübahale için cemaatine “Endişeniz yok değil mi?” diye soran Gülen “Bir sürü dönek insanın kaç kuruşa satıldığın öğrendik. 1 milyona satılan insan varmış” dedi

GÜNCEL 10.08.2014, 13:53 10.08.2014, 12:57
Gülen bedduası içinde seslendi
banner404
GÜLEN'den yeni hasbihal daha geldi. Gülen tamamı yarın yayınlanacak olan Bamteli sohbetinde bomba açıklamalar yapıyor. 

ALLAH SİZİ SEVİYOR Kİ…

'Düşen Maskeler ve Karakuşî Kararları' isimli yeni sohbetinde cemaatine seslenen Gülen önemli hususlara vurgu yapıyor:

"Bütün hayatlarını dünyevi çıkara bağlamış insanlar tarafından tazyik görüyorsanız, hakaret görüyorsanız, bunu size Allah'ın bir teveccühü olarak  ve iltifatı olarak kabul edin. Ve fakire inanın burada. Allah sizi seviyor ki sizi bu türlü şeylerle, hem de yakın gördüğünüz insanlarla sizi imtihan ediyor."

İşte Fethullah Gülen'in yeni Bamteli sohbetinden satır başları;"İnsan dininin gücü, mukavemeti, enginliği ölçüsünde belalara maruz kalır. Efendimiz buyuruyor: "Belanın en çetini, en zorlusu, Enbiya-i İzam'a ondan sonra da derecesinde onların yolunda giden, onları adım adım takip edenlere gelir"

1 MİLYONA SATILAN İNSAN VARMIŞ
"Bu sayede küçük bir tazyik karşısında bir eve peylenen insanları tanıma imkanı buldunuz. Ankara'nın göbeğinde bir eve peylenen insanları tanıma imkanını buldunuz. Bir sürü dönek insanın kaç kuruşla satıldığı imkanını elde ettiniz. Kimlerin gerçek fiyatının ne olduğunu görme imkanı oldu. Çok kimseleri tanıma imkanı oldu. Kıtmirin de tanıma imkanı oldu, hiç ihtimal vermiyordum. Baktım ki 1 milyona satılan insan varmış."

CENAB-I HAK İBN-İ SELULLERİ DEŞİFRE EDİYOR

"Cenab-ı Hak bilginiz olsun diye karakterleri, kendilerine has resimleriyle, kabiliyetleriyle, donanımlarıyla ortaya koyuyor ama dikkatli olun diyor. İbn-i Selulleri deşifre ediyor. Onun arkasındaki 300 şu kadar insanı deşifre ediyor. Sizde uzun yolun anca kimlerle yürünebileceğini öğrenme imkanını elde etmiş oluyorsunuz."

ENDİŞENİZ YOK DEĞİL Mİ?

"Paralel diye bir şey yok ve dedim kim paralel ise Allah belasını versin. Endişe duymuyorsunuz değil mi? Devletinize, milletinize , hükümetinize dünya çapında itibar kazandırdınız. Paralel olmadınız."

RUSYA’YA 8 DEFA OKULLARI KAPATIN DİYE BAŞVURDULAR

"Bir iki ay içerisinde Rusya'ya 8 defa bu okulları kapatın diye başvuruda bulunuluyor. Anadolu insanı her rengi ve deseniyle 160 ülkede okul açıyor. Bir yönüyle yabancı elçilik yapıyor. Ülkenizi tanıttırıyor. Birileri de kalkıp aman kapatın, bir kere demeyle iktifa etmiyor. Öyle bir kin, öyle bir nefret, öyle bir intikam duygusu ki 20 değişik yol kullanılarak Peygamber yolu olan o yoldan insanları vazgeçirmek için şeytanın dürtüleriyle hiç durmadan uğraşıyorlar."

"Bütün bunlar sizde katiyen sizde sarsıntı meydana getirmemeli. Biz her birimiz çarşıda pazarda demircilik yaparız, ayakkabı boyacılığı yaparız, şuna bun takke öreriz, çorap dokur satarız, Allah'ın inayetiyle bu işi devam ettiririz. Ve Allah'ın yanında olduğu bu meseleyi dünyanın bütün şeytanları toplansa onun izni müsadesi olmadan engelleyemezler."

 
Yorumlar (0)