Görüntülerdeki dayanılmaz acı

Sarıyer Küçükarmutlu’da 18 Ekim sabahı polisin evine yaptığı baskın sırasında göğsünden vurularak yaşamını yitiren Dilek Doğan’ın (24) vurulma anına ilişkin görüntüler soruşturma dosyasına girdi

Görüntülerdeki dayanılmaz acı
banner404
AİLENİN  avukatları dün dosyaya sunulan olay gününe ait görüntüleri basın ve aileyle paylaştı. Avukatlardan Oya Aslan, “Görüntülerde de görülüyor ki, iddianamede iddia edildiği gibi, polis memuru ve aile arasında herhangi bir itiş kakış yoktur. Bu şahıs Dilek Doğan’ı keyfi bir şekilde kasten adam öldürmüştür” dedi.
Oldukça net olan görüntülerde, arama için kapıya gelen polislerin kapının girişine çıkan Dilek’e ‘İsmin ne senin?’ diye sorması yer alıyor. Ardından Dilek’in eve giren polislere ‘Galoş giyin’ uyarısı yaptığı duyuluyor. Özel harekat polisinin arama yapacak ekibe galoş giymesi uyarısında bulunmasının ardından eve arama yapacak ekip giriyor. 
Arama sürerken dikkat çeken tek şey, ağabeyin sadece konuşarak baskına tepki göstermesi. Polis Y.M.’nin ‘Ben sana ne dedim, ben sana ne dedim’ demesinin ardından cılız bir silah sesi duyuluyor. Ardından kamera o bölgeye yönelince, Dilek Doğan’ın kanlar içinde yerde yattığı, silahı ateşleyen polise de ağabey ve babanın tepki gösterdiği, itiş kakışının görüldüğü, ailenin Dilek diye feryat ettiği görüntülere yansıyor  
‘En kıymetlimizi bizden aldılar’
Görüntüleri basınla birlikte izleyen Doğan’ın babası Metin Doğan da, “Eve baskına gelen polis H.R.K. adında bir kadını aramak için geldiğini söyledi. Görüntülerde görüldüğü gibi yatak altlarına kadar didik didik aranıyor. Bir kişiyi yatakların arasına ya da dolaba sıkıştıramazsınız. Adam bile bile katletmeye gelmiş. İfadesinde müdahale olduğunu, söylüyor. Görüntüleri ve sesleri siz de duydunuz. Hani nerede müdahale? Şahıs dışarı çıktı ve içeri girmesi ile silahını çekmesi bir oldu. En kıymetlimizi bizden aldılar” diyerek gözyaşı döktü.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 01:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479