banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Gökbel'de yağlı güreş heyecanı

Alanya’da Büyükşehir Yasası kapsamında kapatılan Kestel Belediyesi'nin 9 kez düzenlediği 'Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreş Festivali'nin 10'uncusu, bu yıl ilk kez Alanya Belediyesi tarafından 16-17 Ağustos günlerinde düzenlenecek

GÜNCEL 15.08.2014, 18:45 15.08.2014, 17:45
Gökbel'de yağlı güreş heyecanı
banner404

 ALANYA’NIN Gökbel Yaylası’nda bugün off-road gösterisiyle başlayacak festival, halk oyunları, Grup Sazende, havai fişek gösterileri ve Kubat konseriyle devam edecek. Festivalin ikinci gününde ise güreş müsabakaları başlayacak. Protokol konuşmaları ve Kafkas ekibinden sonra mehteran takımının gösterisi yer alacak. Festival, 2015 yılı ağalık seçimi ve ödül töreniyle sona erecek. Alanya Belediye Başkanı MHP'li Adem Murat Yücel, ata sporu yağlı pehlivan güreşlerini yaşatmak amacıyla yıllardır Kestel Belediyesi'nin yaptığı festivali bu yıl Alanya Belediyesi olarak düzenlediklerini söyledi. Tüm halkı festivale davet eden Başkan Yücel, “Güreş müsabakalarının bölgeye güzellik katacağına ve halkımızın hoş vakit geçireceğine inanıyorum. Bunun için tüm hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

AVEA SINIRSIZ İLETİŞİM SAĞLIYOR
Öte yandan günlerdir Gökbel’de olan ve hazırlıkları denetleyen Alanya Belediyesi Destek Hizmetleri ve Spor Müdürü Levent Uğur, dün sosyal medyada paylaştığı konuk çadırı fotoğrafları için “Gökbel Resort Palas SPA” benzetmesi yaptı. Bugün başlayacak ve bu yıl 10.’su düzenlenecek olan geleneksel Gökbel Güreş Festivali’ne bu yıl Avea ve Bengü Türk TV’nin de destek verdiği bildirildi. Festival boyunca Avea hem kesintisiz iletişim sağlayacak, hem de stant açarak abonelerin yeni hat alma, numara taşıma ve TL yükleme gibi ihtiyaçlarını karşılayacak. Ayrıca Bengü Türk TV, güreş festivalini canlı olarak verecek.

Yorumlar (0)