banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Go-kart'ta ölümden dönen genç kız konuştu

Go-kart faciasında ağır yaralanan Havvanur Yalçın olaydan 20 gün sonra ifade verdi. Şalını çıkartması gerektiğini bilmediğini söyleyen genç kız, “Uyaran olmadı” diyerek işletmeciyi yalanladı.

GÜNCEL 30.05.2018, 09:41
Go-kart'ta ölümden dönen genç kız konuştu
banner404

SARIYER’de, 7 Nisan 2018 günü go-kart pistine giden liseli Havvanur Yalçın’ın araca kasksız ve şalıyla binmesine müsaade edilmiş, şal tekerlere dolanan genç kız ölümle burun buruna gelmişti.

Tedaviye alınan Yalçın, olaydan 20 gün sonra verebildiği ifadede kimsenin kendisini uyarmadığını söyleyerek, “Güvenlik için kask verilmedi. Go-kart’a bindiğimde boynumdaki şalı çıkartmam gerektiği söylenmedi. Uyarılsaydım bu kurala uyardım” dedi.

DEHŞET ANLARINI ANLATTI

Kaza sonrası işletmeci Sinan Satır’ın “3 defa uyardık ama şalı çıkartmadı” yönündeki sözlerini de yalanlayan Havvanur Yalçın, “O kişiyi tanımıyorum, olay günü de orada yoktu. Uzlaşma istemiyorum, şikâyetçiyim” diye konuştu.

Havvanur Yalçın, olay anını şöyle anlattı: Virajda şalım makaraya dolandı. Frene basınca aracın arkası kaydı ve şalımı daha çok aldı. Nefes alamadığımdan suni teneffüs yapıldığını ve arabaya bindirildiğimi hatırlıyorum. Bu esnada bilincim açık, gözlerim kapalıydı.

Yorumlar (0)