Gençlerle buluştu

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, gençlere teşkilatlanmayla ilgili tecrübelerini anlattı

Gençlerle buluştu
banner404
AK Parti Kepez Gençlik Kolları'nın geçtiğimiz ay ilkini düzenlediği ve her ay bir konuğu gençlerle buluşturduğu 'İçten Siyaset' programının bu ayki konuğu, Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer oldu. Siyasete başladığı ilk günden il başkanı olduğu sürece kadar siyasi yaşamını gençlerle paylaşan Sümer, genel ve yerel siyasete ilişkin gençlerden gelen soruları da cevapladı. Ak Parti'ye gönül vermiş gençlerin, teşkilatlanmayı ve siyaseti en iyi ve en doğru yerde yaşama imkanına sahip olduklarını dile getiren Sümer, "Şehrimizde tırnaklarımızla kazıyarak arttırdığımız oy oranlarımızda siz gençlerin büyük desteği oldu. Gece gündüz demeden ülkemizin ve şehrimizin geleceği için çalıştınız" dedi.
'YAPAMAYACAĞIMIZ ŞEYİN SÖZÜNÜ VERMEYİZ'
'Bizler insana hizmet etmek için bu çatının altında toplanmış gönüllüleriz' diyen Başkan Sümer, "Ak Parti çatısı altında siyaset yapan hiç kimse bugüne kadar içten pazarlıklı olmadı. Sadece seçim dönemlerinde halkın yanında olan, gerçekleştiremeyeceği vaatlerde bulunan siyasilerden olmadık. Halkımız şunu biliyor. Ak Parti gerçekleştiremeyeceği hiçbir sözü vermez. Şükürler olsun 14 yıldır iktidarda olan bir parti olarak verdiğimiz tüm sözleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu. AK Parti iktidarları döneminde Türkiye'de ve Antalya'da yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Rıza Sümer, Cumhuriyet tarihinde yapılan yatırımların kat kat fazlasının Ak Parti iktidarları döneminde yapıldığını söyledi. Gençlerin sorularını da cevaplayan Sümer, terörle mücadelenin sonuna kadar, ülkemizdeki tüm terörün kökü kazınana kadar devam edeceğini ifade etti. 
Gençlerin, Başkanlık Sistemi ile ilgili sorularını da yanıtlayan Sümer, şöyle devam etti: "Ülkemizin öncelikle yeni bir anayasaya ihtiyacı var. Yeni anayasa yapılırken, yönetimle ilgili sistem değişikliği de gündeme gelmelidir. Dünyanın gelişmiş birçok ülkesinde Başkanlık sistemi uygulanıyor. Parlamenter sistemin uygulandığı ülkeler ise bu sistemi ciddi ciddi sorguluyor. Başkanlık sistemi, koalisyonların olmadığı, uzun süreli hükümetlerin görev yaparak, daha hızlı büyümenin sağlanacağı bir modeldir."
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2016, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479