Fetullah Gülen 6 yıl önce darbe planını anlatmış

FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen’e yakın isimlerden terör örgütünün “sohbet imamı” olan Mehmet Tabanca’nın örgüt mensuplarıyla yaptığı toplantıların ses kayıtları Ankara’daki dava dosyasına girdi

Fetullah Gülen 6 yıl önce darbe planını anlatmış
banner404

Sözcü'den Can Özçelik'in haberine göre;

Bir gizli tanık tarafından savcılığa teslim edilen kayıtların 2010 yılında kaydedildiği belirlendi. Bazı bölümlerinin deşifresinin yapıldığı ses kayıtlarındaki konuşmalara göre, Mehmet Tabanca'nın örgütün darbe planını o yıllarda yaptığı ve bunu da açıkça ifade ettiği anlaşılıyor. Tabanca, FETÖ elebaşı Gülen'in Hava Kuvvetleri'ne çok önem verdiğini söyleyerek, “Ordunun hava gücünün amblemi nedir arkadaşlar kartaldır. O kartallar hadiselerde çok etkili olcak ve temizlik yapacaklar” diye hitap ediyor.

15 TEMMUZ'U 6 YIL ÖNCE ANLATMIŞ
Terörist başının konuşmalarında verdiği mesajların örgüt üyelerince anlaşılıp anlaşılmadığına dair ifadeler de kullanan Tabanca, 15 Temmuz'da yaşanacakları 2010 yılında şu sözlerle anlatılıyor:
“Gökteki kartallar bildiğimiz kartallar değil. O ordumuzun hava gücüdür. Ordunun hava gücünün amblemi nedir arkadaşlar kartaldır. O kartallar hadiselerde çok etkili olcak ve temizlik yapacaklar.”
15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Hava Kuvvetleri içine sızmış FETÖ'cüler tarafından kaçırılan uçak ve helikopterle aralarında TBMM’nin de bulunduğu kamu binalarına ve vatandaşlada saldırılar yapılmış, saldırılarda 248 vatandaşımız şehit olmuştu.
Sözcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472