banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Facebook'ta flaş gelişim

Facebook'un yeni uygulamaya koyduğu otomatik video oynatma özelliği kotalı internet kullananları isyan ettirdi; ancak uygulamayı kapatmak mümkün.

GÜNCEL 13.08.2014, 09:47 13.08.2014, 08:49
Facebook'ta flaş gelişim
banner404
POPÜLER sosyal paylaşım platformu Facebook , her geçen gün biraz daha büyüyor ve yeni özellikleriyle kullanıcılarının karşısına çıkmayı sürdürüyor. Tabii bu özellikler arasında sevilenler olduğu gibi tepkiyle karşılananlar da var. Mesela “video ön izleme” modu gibi.
KOTALI İNTERNET KULLANANLAR DİKKAT

Mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Son günlerde Facebook’taki videolar kendi kendilerine çalışıyor ve eğer izlemek isterseniz üzerine tıklayarak sesli hallerini izleyebiliyorsunuz. Facebook, bir nevi ön izleme modu hazırlayarak videoların daha ilgi çekici hale gelmesini istemiş olabilir, ancak öte yandan özellikle kotalı internet kullananlar için bu pek de iyi bir uygulama değil.

KAPATMAK SİZİN ELİNİZDE

Eğer Facebook’a PC’den bağlanıyorsanız. Hemen Ayarlar sekmesine gidin. Ardından sol tarafta en alt köşede "Videolar" başlığını göreceksiniz. Ona da tıklarsanız sizi “Video Ayarları” başlığı karşılayacak ve burada yer alan “Videoları Otomatik Oynat” seçeneğini kapatarak bu ön izleme uygulamasından kurtulabilirsiniz.
Yorumlar (0)