banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Facebook kullanıcılarına dikkat

Facebook Color Scam adındaki virüs, bu uygulamayı yükleyen kullanıcıların güvenliğini tehdit ediyor

GÜNCEL 12.08.2014, 14:58 12.08.2014, 14:14
Facebook kullanıcılarına dikkat
banner404
FACEBOOK kullanıcıları yeni bir tehlikeyle karşı karşıya. Facebook Color Scam adındaki virüs, bu uygulamayı yükleyen kullanıcıların güvenliğini tehdit ediyor.

Facebook Color Scam uygulaması, yüklendiği taktirde Facebook logosunun rengini değiştirdiğini iddia ediyor ama işin iç yüzü hiç de öyle değil.Uygulamanın işe yaramamasıyla birlikte bu uygulamayı yükleyen kullanıcılar bir pishing sitesine yönlendiriliyor.

Bu siteye yönlendirilen kullanıcılar eğer videoyu izlemeyi seçerse site kullanıcıların arkadaş bilgilerini ele geçiriyor ve bu arkadaşlarına mesajla ulaşabiliyor. Videoyu tıklamadıkları takdirde pc kullanıcıları pornografi içeren bir websitesine yönlendirilirken, Android kullanıcıları cihazlarında virüs bulunduğunu söyleyen bir uyarı mesajına yönlendiriliyor.

Her ne kadar Facebook’un mavi logosundan sıkılmış olsanız da şu an için bununla idare ederek bu tür uygulamaları yüklememeniz en güvenli seçenek gibi gözüküyor.

Tüm bunların yanında eğer sadece kendi bilgisayarınızda Facebook‘unuzu renklendirmek istiyorsanız bunun bir yöntemi var. Bir Crome eklentisiyle gerçekleştirebileceğiniz facebook renklendirmesini buraya tıklayarak indirebilirsiniz ancak bu yöntemin de sadece indirdiğiniz bilgisayarda Facebook’unuzu renklendireceğini unutmayın!
Yorumlar (0)