banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Esrarengiz logo tanıtıldı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 5 yıllık hizmet süresince kullanacağı "Bir Alanya’mız Var" logosunu basın toplantısıyla tanıttı. Başkan Yücel, “Alanya hizmetin en iyisini, sevginin en yücesini ve kardeşliğin birleştirici gücünü hak ediyor” dedi

GÜNCEL 14.08.2014, 10:35 14.08.2014, 11:52
Esrarengiz logo tanıtıldı
banner404
ALANYA Belediyesi çalışmalarında kullanmak üzere ‘Bir Alanya’mız Var’ logosu hazırlatan Başkan Yücel, dün Meclis Toplantı Salonu’nda geniş katılımlı bir basın toplantısıyla logo hakkında detaylı bilgi verdi. Bundan sonra tüm hizmetlerde bu logonun kullanılacağını anlatan Başkan Yücel, “Alanya Belediyesi olarak, Alanya’mız için yaptığımız ve yapacağımız tüm hizmetlerde, tüm iletişim faaliyetlerinde herkesin ve her kesimin iç görüsünü yansıtan ‘Bir Alanya’mız Var’ sloganını ve logosunu kullanacağız” dedi.
‘HER KESİMİ KUCAKLAYACAĞIZ’
Hizmet süresince herkese eşit mesafede duracağını belirten Başkan Yücel, “Tüm ekibimle, başkanlığımız süresince ve sonrasında hep aynı heyecanla seveceğimiz, sahip çıkacağımız, gecemizi gündüzümüze katarak hizmet edeceğimiz, baş tacı yapacağımız ve her kesimi kucaklayacağımız bir Alanya’mız var. Söz konusu Alanya olduğu zaman bütün dargınlıklar, bütün şahsi hesaplar ve bütün politik çıkarlar rafa kalkar. Seçim akşamı yaptığım konuşmada, yönetim anlayışımızla kimseyi ötekileştirmeyeceğimizi söylemiştik. Çünkü Alanya herkesin ve hepimizin kıymetlisidir” diye konuştu.
LOGODA ALANYA’DAN ESİNLENİLDİ
Başkan Yücel’in konuşmasından sonra logoyu tasarlayan Pra Ajans’ın Metin Yazarı Doğukan Gedik, logonun ortaya çıkış hikâyesini anlattı. Gedik, “Logomuzda bulunan kırmızı Türk Bayrağı’nı, mavi ve yeşil renkler Alanya’nın denizini ve doğal güzelliklerini çağrıştırıyor. Gülen yüz ifadesiyle, Alanya halkının misafirperver yapısına ve sıcakkanlı ruhuna atıf yapılmıştır. ‘Bir Alanya’mız var sözüyle ise hepimizin en kıymetlisi Alanya’ya olan sevgimiz perçinlenmiştir” dedi.
LOGO YORUMLARI
Bir Alanyamız Var logosu ile ilk yorum Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim'den geldi. Logoyu çok beğendiğini şu sözlerle ifade etti:
Esrarengiz logonun sırrı açıklandı. Dahiyane bir tasarım. Kırk yıl düşünsek akla gelmezdi. Tebrikler Adem Murat Yücel
Dim, logoyu beğenmeyenlerin yorumlarına da şöyle yanıt verdi:
Siz beğenmediniz demekki. Ancak, mesajı, karmaşık olmaması ve sadeliği ile herkese hitap ediyor oluşu artısıdır.
Yorumlar (2)
kerim 5 yıl önce
bu işler logoyla mogoyla olmaz adem bey alanya pislikten,sinekten geçilmiyor. hasan bey zamanında alanya daha bakımlı ve temiz bir şehirdi.i̇l teşkilatın bile senden umudu kesmiş koordinatörden hizmet bekliyor::)))))beceremiyorsan görevden çekıl.seçim broşürlerin elimde öyle uzay kenti görünümlü broşürlerle milleti kandıracağını sanma.
ahmetturan 5 yıl önce
başkanımıza sonsuz tebrikler daha güzellerini yapacak inşallah