'Esnafa cansuyu'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, hükümetin esnaf ve sanatkârlara yönelik vaatlerini teker teker hayata geçirmesinin camiada sevinçle karşılandığını söyledi

'Esnafa cansuyu'
banner404
PALANDÖKEN, “Kararnamede yapılan değişiklikle 30 bin liraya kadar faizsiz kredi esnaf ve sanatkârlarımıza cansuyu olacak, işlerini çevirebilmeleri için yeni bir kaynak olacak. 100 bin liraya kadar genç girişimcilere verilecek destek yatırımcımızı çoğaltacak, işsizliğin azalmasını sağlayacak, piyasalarda pozitif etki yaratacak" dedi. 
'SIFIR FAİZ UYGULANACAK'
Esnaf ve sanatkârların finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla vaad edilen faizsiz kredi desteğinin esnaf ve sanatkârlar açısından son derece önemli olduğunu vurgulayan Palandöken, “Esnaf ve sanatkârlarımız çok büyük sermaye ile çalışmadığından yüzde 50 indirimli veya faizsiz kredi desteği esnaf açısından önemli bir kaynak. Kaybolmaya yüz tutmuş meslek kollarında faaliyet gösteren ve vergiden muaf belgesi olan esnaf ve sanatkâr için 2016 yılında kullanacakları kredilere ve geçmişten gelen 2016’ya sarkan kredilerine sıfır faiz uygulanacak. Bu zanaatkârlarımız evlerinin rızkını kazanırken aynı zamanda geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan el emeğinin geleceğe taşınmasına katkı sağlamış oluyor” şeklinde konuştu.
'DOMİNO ETKİSİ YARATACAK'
Faizsiz kredi desteğinin ivedilikle uygulamaya konulmasını teminen kararnamede değişiklik yapılmasını esnaf camiası tarafından olumlu karşılandığını ifade eden Palandöken, “3 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ilgili meslek kolunda son bir yıl içinde kendi adına işletme kuran esnaf ve sanatkârımıza 2016 yılında kullandırılacak krediler ile geçen yıldan sarkan kredi bakiyelerine sıfır faiz uygulanacak. Çok önem verdiğimiz ustalık belgesine hak ettiği değer veriliyor olması ayrıca mutluluk verici. Esnaf ve sanatkâra verilecek kredi destekleri piyasayı olumlu etkileyerek, domino etkisi yaratacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2015, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472